Ziraat Bankasının İsmi Değişiyor

bankası 124 yıldır aynı ile hizmet vermektedir. Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Ziraat bankası son günlerde ise muamması ile gündemde olmaya devam ediyor.
124 yıllık Ziraat Bankasının isminin değişeceğinin yayınlanması ile birçok polemik zeminine de start verilmiş oldu. Kimi kesim olabilir, yenilik güzeldir derken, kimi kesim de gereksiz yeniliklerin hiçbir faydası olmayacağı konusunda yorum yaparken isim değişimine karsı olduklarını belirtti.
Ziraat bankasının yeni ismi için birkaç isim önerisi bulunmaktadır. Bunlar ise ZRT Bank, Z Bank, TCZ Bank olarak karar aşamasında bekletilmektedir.

1888 yılında faaliyete gecen Ziraat bankası Cumhuriyetin en eski kurumlarından biridir. Şu dönemde ise 124. Yeni yaşını kutlamaya hazırlanmaktadır. Ziraat bankası genel müdürü Hüseyin aydın ise yeni yaşımızda, sürekli yenilenen çağa uyum sağlamak amaçlı yeni isim ve yeni logo çalışmalarına girdiklerini belirtti.
TEXTLINK ALANI

Bu isim değişimde en büyük etki ise, Ziraat bankasının yurt dışında kolay olarak ifade edilememesi olduğunu söyleyen Aydın “yeni isim ve yeni logo ile bankamız yurt dışında da kolay tanımlanır hale gelecektir “ şeklinde açıklama yaptı.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bankanın 2011 yılında değişim ve gelişim sürecine girdiğini belirtti ve nedenlerini ise şöyle açıkladı. Bu değişim sürecinde bankanın yurt dışı faaliyetlerinde artma olacak ve şuanda yurt dışı faaliyetlerinde isimden kaynaklı sorunlar yasadıklarını, eğer gelişim süresince isim değişimine gidilmez ise bu isim sorununun her zaman devam edeceğini dile getirdi.
Bu çalışmaların sonucunda tek hedef Ziraat Bankası’nın sadece Türkiye de değil, dünya çapında faaliyet gösteren en eski kurum olma özelliğine sahip olmasıdır.
‘ZRT Bank’, ‘Z Bank’, ‘TCZ Bank’  şeklindeki isim önerilerini milletvekilleri telaffuz ederek değerlendirmeye çalışırken, Ziraat bankalarının yöneticileri ise durumu gülümseyerek cevapladılar.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*