Yüzde 40 Zam Yolda !

CHP Milletvekili Sakine Öz’ün Meclisin gündemine taşıdığı sözleşmeli çalışanların, maaşına ve statüsüne yönelik iyileştirme teklifi, Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamayla kabul edildiği öğrenildi. Bu sözleşmeye sahip olan 23bin işçi ise bu gelişmelerden oldukça memnun. Toplu sözleşme sürecinde, maaşlara %40 oranında bir yapıldığı kaydedildi.

parapaparpapraprparpapara

 

1750 TL OLDU

 

Yapılan yeni iyileştirmeyle beraber, 4/C sözleşmeli çalışanların maaşları ise 1750 TL’ye yükseldi. Bu yapılan zam bir nebze de olsa çalışanların yüzünü güldürdü. Bu sözleşmeye ek olarak, aile ve çocuk yardımı da yapılacağı belirtildi. Çelik ise şöyle konuştu :  “4/C statüsünün ‘sözleşmeli statüye dönüşüp dönüşmeyeceği’ konusu Bakanlığımızın gündeminde bir konudur.”

 

MADENCİLERE MÜJDE

Bakan Çelik, maden işçileri için de konuştu. Şu ifadeleri aktaran Çelik, maden işçileri için de iyileştirmeye gidileceğinin sinyallerini verdi. İşte Bakan Çelik’in o sözleri :  “İş Sağlığı Güvenliği Yasası ne taşeron alt işveren ne asıl işveren ayrımı gözetiyor. Sağlıklı bir ortamda üretim yapma zorunluluğu getiriyor. Sorunu çözen bir düzenlemeyi Meclisten geçirdik” dedi.

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*