Yurtdışından Sipariş Verme 2013

Pek çoğumuz yeni bir iş kurmadan önce neler satabileceğimizi ve satacağımız ürünleri nasıl temin edeceğimizi araştırmaktayız. Bu yazımzıda İş Fikri ekibi olarak yeni bir iş kurmak isteyenler için ve ürün getirme konuları hakkında detaylı bilgileri sunacak, onlara yardımcı olmaya çalışacağız.

Yurtışında hizmet vermekte olan pek çok firma / internet sitesi yer almaktadır. Ülkemize göre daha uygun fiyatlar ile ürün satışı gerçekleştirmekte olan bu alışveriş sitelerinden uygun fiyatlara yüksek miktarda ürün temin edebilirsiniz. Yurtdışından ürün getirmeden önce yapmanız ve yapmamanız gerekenler ise şöyle;

1 ) Detaylı Araştırma Yapın

Yurtdışı sitelerinden alışveriş yapıp ürün temin etmeden önce fiyat araştırması yapın. Pek çok firma ve toptancı yurtdışından vermeniz için sizlere imkan sunar iken hem fiyat hem de güvenilirlik konularını iyice araştırmanız gerek. Yurtdışında fiyatlar tüm firmalarda değişir iken en uygun fiyatı en kaliteli adreslerden almak en doğru karar olacaktır.

2 ) Güvenli Adreslerden Alışveriş Yapın

İnternet üzerinden alacağınız ürünlerin hangi firma tarafından satıldığını, kargo şartlarını ve ödeme yollarını en ayrıntılı şekilde inceleyin. Eğer mümkün ise ürün elinize geçmeden ücret ödemeyin. Güvenli ve %100 olumlu referanslar almış firmalar/internet siteleri ile alışveriş yapmaya özen gösterin.

3 ) Ürünlerin Tüm Özelliklerini İnceleyin

Alacağınız ürünlerin tüm özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyin. Tüm ayrıntılarına göz gezdirin. Eğer tam olarak öğrenmediğiniz özelliklerin daha sonra olmadığını anladığınızde geri dönüşümü biraz zor ve epey zaman alacaktır.

4 ) Gümrük

Alacağınız ürünlerine gümrükte herhangi bir sorun yaşatıp yaşatmayacağını kesinlikle araştırın. Ürünlerinize gümrük de el koyulabilir.

PAKETİM GÜMRÜĞE TAKILIRMI ? diye düşünüyorsanız http://isfikri.org/yurt-disindan-siparis-fiyati-siniri-75-euro-oldu.html  okuyun ve altına yorum bırakababilirsiniz. Herkese yardımcı oluyoruz

 

Yorumlar

  1. Algan24un sahibiyim urunlerim cok guzel olmasina ragmen fiyatida uygun ama reklam yapamadim satislarim yok denecek kadar az acaba neden

  2. Merhaba Arkadaşlar,
    Özellikle elektronik urunler haricinde hediyelik esya, kozmetik ya da herhangi bir baska bir urun Turkiye’de farkli sebeplerden dolayi alamiyorsaniz sizlere o urunu Ingiltere’den alip hediye olarak sizlere postaliyoruz.
    Sorulariniz ve referanslarimiz icin blogumuzu lutfen inceleyiniz.
    http://ingilteredenistegelsin.blogspot.co.uk/
    ingilteredenistegelsin@gmail.com

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*