Yöneticiler Nelere Dikkat Etmeli?

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda tamamen şahsi görüşlerimi sizlerle paylaşacağım. Bir nasıl olmalı, duruşu nasıl olmalı vb. gibi duruş örneklerini kendimce yazacağım. Bunları aşağıya maddeler halinde yazacağım.

 

1- Şirketi ayakta tutan asıl şeyin işçiler olduğunu unutmamalı yönetici. Bu yüzden onları iyi anlayabilmeli ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşmalı.

2- Çalışanlarıyla ne arkadaş gibi ne de narsist bir patron edasıyla yaklaşmalı. Aradaki hassas çizgiyi kendi kişiliği ile perdeleyerek belirlemeli.

3- Asla ve asla çalışanlarından bilgi-birikim olarak aşağıda olmamalı. Bunun için sürekli kendisini geliştirmeli ve yenilemelidir.

4- Çalışanlarından maksimum verim alabilmek için, onların iyi bir şekilde dinlenmesini sağlamalıdır.

5- Çalışma saatlerini iyi ayarlamalı ve çalışanlarının da özel hayatları olduğunu göz ardı etmemeli.

 

asdasfafQ23TF

 

Bu temel taşları iyi oturtan bir yönetici, çalışanlarının desteği ile güzel başarılara imza atacağına inanıyorum. Fikir dayanışması ancak bu şekilde sağlanabilir. Ve fikir dayanışmasının olduğu bir yerde, şirketi yıpratacak bir problem ile karşılaşacağını ise hiç ama hiç zannetmiyorum. Genç yönetici adayı olan arkadaşlar irtibata geçip fikir alış-verişinde bulunabilir.

 

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*