Yeni Kosgeb Kredisi 2012

Daha önce iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin lira hibe veren KOSGEB  bu hibeyi 30.000 liraya çıkardı. Yeni Kosgeb Kredisi nde bazı değişikliklerde var

KOSGEB Başkanlığı tarafından yeni iş kurmak isteyen girişimcilere verilen ve alt sınırı 27 bin TL olan hibe desteği 30 bin TL’ye çıkarıldı. Kosgeb Kredisi 2012 Ayrıca işini büyütmek isteyenlere 2 yılı ödemesiz 4 yıl vadeli 70 bin TL geri ödemeli destek verilecek.

KOSGEB’den yapılan açıklamaya göre; KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden mezun olarak, işini kuran girişimcilere verilen 27 bin TL geri ödemesiz “Yeni Girişimci Desteği”ni 30 bin TL’ye çıkarıldı. KOSGEB İcra Komitesi’nde alınan kararla, girişimcilerin kuracakları işletme için, işletme kuruluş giderleri desteği 3.000 TL, Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği 15 bin TL, İşletme Giderleri Desteği 12 bin TL olmak üzere toplam 30.000 TL olarak uygulanacak. Böylece, Yeni Girişimci Desteği’nin 30 bin TL’si geri ödemesiz, 70 bin TL’si de geri ödemeli olmak üzere toplam 100 bin TL’ye çıkarıldı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin süreside daha önce 60 saati. Bu sürede 70 saate çıkartıldı. Girişimcilerin tamamen hazırlanması planlanıyor bu saat artırımı ile.

Üniversitede Girişimcilik Dersi alanlarda bu 30 binlik krediden faydalanabilecekler artık.Bu dersleri alan girişimci öğrenciler, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası alıp, hibe şeklinde verilen 30 bin TL’lik girişimcilik desteğinden de faydalanacak. Faizsiz 70 bin TL’lik geri ödemeli destekten de yararlanabilecek.

Daha önceki  Kosgeb kredisi yazısında bir miktar anlatmıştık.Yorumlarıda okursanız nasıl kredi alacağınız daha netleşecektir.

Yorumlar

  1. ercan ÇAKMAK says:

    MERHABA BEN BU GÜN İŞKUR İLE ORTAK OLAN GİRİŞİMCİ DERSTEK KREDİSİ ÇALIŞMANIZ İÇİN İŞKUR A MÜRACAT ETTİM AMA BAŞVURULARIN BİTTİĞİNİ DÖYLEDİLER BUGÜN SABAH SAAT 10.00 DA SEÇMELER OLDUĞUNU SÖLEDİLER SONA ERDİ DEDİLER BUNUN İÇİN BİR AÇIKLAMA YAPARSANIZ SEVİNİRİM AYRICA BEN CEZAEVİDEN YENİ ÇIKTIM BU KONUDA YARDIMCI OLA BİLİRSENİZ SEVİNİRİM İYİ ÇALIŞMALAR…

    • iş fikirleri says:

      başvurular zaman zaman açılıyor. Bazen belediyeler açıyor. Her belediye açmıyor ama. İşkurdaki 27000 liralık hibeyi almayı deneyin. Bulunduğunuz şehirdeki işkura gidin ve eğitimin ne zaman ve nerede olacağını sorun.

  2. girişimci eğitimi alıp yeni bir iş kuracak girişimci için hibe haricinde destek kredisi için başvuru yapılabiliniyormu? ben 2012 ın ılk ayında kurs gordugum ıcın 2013 yılına gırerken bu konuda degısıklık olup olmadıgını merak edıyorum

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*