Yatırımcılar altın alsınlar

ABD’den meşhur yatırımcı , altının gelecek 10 sene de artış kaydedeceğini söyledi ve yatırımcılara altın satışını değil alımını tavsiye etti.

Garanti Masters Özel Bankacılık, yeni çıkardığı ‘Global Doğal Kaynak Şirketlerine Endeksli TL Hesap’ mevduat ürünü ve dünya emtia piyasası hakkında müşterileri bilgilendirmesi için Jim Rogers ve müşterileri video konferansla karşı karşıya getirdi.

Ünlü emtia gurusu, gelişmekte olan ülkelerde nüfustaki ivmeli artış ve büyümenin, kişilerin çoğunlukla metal ve tarım sektöründe ürettiğinden daha çoğunu tüketmesine sebebiyet verdiğini ve bu yüzden arz eksikliği olduğunu ifade etti.

Garanti Masters’ın yeni çıkardığı mevduat hesabının, ‘Rogers Global Resources Equity Index Core Return 18 USD’ endeksinin komitesi yöneticisi Rogers, yeni nesildeki çiftçilerin sayısının azlığı sebebiyle tarım fiyatlarında artışın süreceğini, bunun yanında iklim değişikliği ve kamuoyu baskısıyla birlikte yenilenebilir enerji sektörünün gelişmesinin sağlanabileceğini söyledi. Rogers’a göre emtialara değil, emtialarla bağlantılı şirket hisselerine yapılmalı. Zira emtia piyasalarındaki değişimlere karşı şirket hisseleri kendilerini koruyabiliyor ve yüksek kazanç sağlanabiliyor.

Rogers’a göre, ekonomide 1970’lere göre tek değişiklik nüfusun artışı ve hükümetlerin para basmaya başlaması. Emtia gurusu, gelecek birkaç sene enflasyon oranlarının yükseleceğini söyledi ve bu nedenle yatırımcılara bu süreçte reel varlıklar elde etmelerini önerdi.

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*