THY İÇKİ YASAĞI UYGULAMASI

THY‘NİN değişim politikası içinde yer alan 7 ülke ve 10 noktayı daha kapsayacak şekilde genişletildi.

Günlerdir gündemde olan ’nın yeni yüzü ve değişim politikaları konusu, aralıksız tartışmalara davetiye çıkartarak devam etmekte.

İlk adım olarak sadece İran ve Suudi Arabistan uçuşlarında dış hatlar olarak belirlenen içki yasağı, tam olarak kabul görmemişken, İçki yasağı 7 ülke ve 10 uçuş noktasında da uygulanmaya başlandı.

THY’ da yapılan son düzenlemeler ile birlikte içki yasağına eklenen ülkeler ise; Pakistan, Mısır, Senegal, Kuveyt, Irak, Somali ve Nijer olarak belirlendi.

THY de uygulanacak olan içki yasağı ilk olarak dış hatlarda aktif hale getirildi.

TÜRK HAVA YOLLARI

THY da İÇKİ SERVİSİ YAPILMAYACAK ÜLKELER VE UÇUŞ NOKTALARI ŞÖYLE;

Pakistan’ın Karaçi ve İslamabad
Senagal-Dakar ve Kuveyt
Irak’ın Bağdat ve Erbil
Mısır’ın Kahire ve İskenderiye
Nijer-Niamey

Seferleri içkisiz ikram şeklinde uygulandı.

İçki yasağına ise Türk ve yabancı yolculardan tepkiler artarak büyümekte. THY yetkilileri ‘ talepler bu ülke yetkilileri tarafından yapıldı ’ şeklinde açıklamalar yapsa da; yolcular diğer havayolu şirketlerinde içki yasağı gibi bir uygulamanın söz konusu olmadığını. Bu tutumun sadece THY‘ı kapsadığını dile getiriyor.

Uygulamanın ilk günlerinde THY personeli ‘ içki yüklemesi yapılması unutulmuş ‘ şeklinde açıklamalar yaparak yolcuların tepkisinden biraz olsun kurtulmayı başarsa da, ilerleyen günlerde tartışmaların büyümesi bekleniyor.

THY yetkileri ise yaklaşık 2 aydır uygulanan içki yasağının gerekçeleri ile ilgili şuan hiçbir resmi açıklamaya girmemekte.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*