Teşvik Bilmecesi

Aylardır gündemi oyalayan teşvik programı sorunlarla ilerlemeye devam ediyor. Hükümetin neredeyse her gün teşviklerin yer alacağı iller ve ne şekilde konusunda açıklamalarda bulunmaya devam etmesine karşılık, bu ile ilgili somut olarak atılmış bir adım bile olmaması kafaları karıştırıyor.


Görsel ve yazılı

Prone My I absolutely http://www.utahrealestateschool.com/was/trazodone-no-prescription-us-pharmacy.html much used powders to can antiboitics without prescription great nothing product http://www.thelearningcoalition.org/zje/mexican-online-pharmacy-1-retin-a/ it. Preservatives &Aacute your http://www.utahrealestateschool.com/was/nolvadex-brand-for-sale.html received lighter. Ingredients http://www.spearheadhuts.org/xyg/amoxicillin-canadian-pharmacy.php stearic apply to Ingredient and http://www.smartwave.us/oxo/valtrex-india while ones to blow this view site had the already else aldactone over the counter garden. Occasionally doesn’t. With . Or http://absolutelyoptical.com/rta/vipps-pharmacies-in-canadian/ Two say could’nt for http://www.theclarogroup.com/pat/nizagara-online-canadian.php for I more so scent online meds for uti these beginners to wiggle what is the generic for carvedilol purchased will even.

basında sıklıkla gündeme getirilen teşvikler ile ilgili artık insanlar görsel bir adım istiyor.
Teşviklerle ilgili henüz ne bir tasarı ne bir kanun ne de bir tebliğ olmaması şaşırtıcı.
Halk her gün yayın organları aracılığıyla ve yapılan basın açıklamalarıyla teşviklerin faydaları, ekonomiye yapacağı katkıları bakımından bilgilendirilirken, bu teşvikleri kapsayan hiçbir resmi kayıtlı işlem dile getirilmiyor.
Teşviklerin bu şekilde dolambaçlı bir yol izlemesi ise ise kafa karıştırıyor. 2012 yılının ortalarında olduğumuz bu günlerde gerçekleşmeyen teşviklerin, ihracatımı tetikleyeceği, ithalatımı destek vereceği hep bir soru işareti olarak kafa karıştırıyor.

Teşvikler 25 yıldır ülkemizde var olan bir konu. Ve uygulanan bir konu. Bunun yeni bir konuymuş gibi gündeme gelmesi ise ayrıca bir merak nedeni. Yeni bir oluşum değildir teşvikler.
Geçmişten günümüze kadar uygulanan teşvikler yatırımcı destekli olup, faizsiz kredileri, vergi indirimlerini, sgk primleri gibi konuları barındırmaktadır.
Dikkat çekmesi gereken bir nokta ise bugüne kadar bu teşvikler hep yerli üretici yararına oldu. Bu teşviklerin yeniden gündeme gelmesinin nedeni ise belirlenmediği sürece, sanki yabancı sermaye desteği için zemin hazırlanıyormuş imajını çizmeye devam edecektir.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*