Tema Park’a Büyük İlgi

Hem yatırıcımlar tarafından hem de proje sahipleri tarafından beklenen büyük gün geldi. İstanbul’da inşa edilen ve ilk karma konut projesi olan Tema İstanbul’da ilk satışlar gerçekleşti. Yaklaşık olarak 2 yıldır süren inşaat çalışmalarının ardından Tema İstanbul konutları satışa çıkar iken Tema İstanbul yaklaşık olarak 1.5 milyon metrekarelik bir alana kuruluyor. Türkiye’nin en büyük karma konut projesi olarak gösterilen Tema İstanbul özel şirketler tarafından hazırlanır iken İstanbul Halkalı’da yükseliyor. Yapımında ve proje aşamasında pek çok farklı firma ve kişilerin yer aldığı Tema İstanbul projesinde 7 günde 1.000 konut satıldı. Yoğun ilgiden memnun olanlar ise her geçen gün artar iken satışa çıkan konut sayısı arttırılıyor.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirilen Tema Park projesinin çizim aşamasında pek çok büyük firma ile ortak çalışıldığını görüyoruz. Tema İstanbul’un konut bölümünü 2DG’den Murat Kader tasarlarken, Temalı park olan Tema World World’ü Hollandalı Joravision çizdi. Projenin master planını ise Amerikalı mimari grup Gensler hazırlamış. Olağanüstü görünümü ile büyük dikkat çeken ve beğeni kazanan Tema İstanbul içerisinde 1+1 2+1 3+1 ve 4+1 daireler

ile birlikte iş yerleri de yer alıyor.

Projenin bir anca önce açılmasını bekleyen yatırımcılar ve kişiler satışa çıktığı andan itibaren 1 hafta içerisinde kaparolarını verir iken konutların 24 ay ile 48 ay içerisinde teslim edileceği bildiriliyor. Yoğun ilgiden memnun olan Tema Park yapımcıları ise satışa sunulan 1000 konutun bir hafta gibi kısa sürede satılmasının ardından 2000 adet konutu daha satışa çıkarttığı belirtildi.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*