Tatlici Tombak Franchise 2013

2013

Tatlıcı Tombak, herkesin bildiği gibi sütlü tatlılarıyla meşhur olan, genel anlamda sürekli ön plana çıkan bir şirkettir. Belirtilen rakamlara göre 35 milyar dolara yaklaşan franchise alanında girişimcilere franchising fırsatı sunmaktadır. Girişimcilerin 2013 yılında 30 yeni şube açmasını hedefleyen bu marka, öncelik olarak Marmara Bölgesi, daha kısıtlama olarak İstanbul’u hedeflemiş durumdadır. Kısa sürede büyümesine katkı sağlayacak bu alanlar, Türkiye’de 2012 yılından sonra gıdadan başlayarak diğer sektörlere yaklaşık 50 bin şubede franchising sistemi kullandırıyor. Yıllık olarak hesaplandığında 35 milyar dolara yakın franchise alanında bin beş yüze yakın firma çalışmaktadır. Durumun fazlalığı, kalabalık olması nedeniyle yatırım yapacak kişilerin dikkatli olması gerektiğinin habercisidir. Dikkatli seçim yapmak ve kâr yapacağınız alana yönelmek yatırımcılar için büyük önem taşıyan bir işlevdir.

Franchise alanının en çok tercih edilen firması gıda olduğu için sütlü tatlılar sürekli olarak ön plana çıkmaktadır. Tatlıcı Tombak firmasının bu buluşturma işini gerçekleştirmesi, kârlı iş yöntemiyle girişimcilere 2013 yılında fırsatlar sunuyor. 2012 yılında baştan aşağı düzenlenen Tatlıcı Tombak’ın franchise sistemi kazancından başka düşük maliyetle bir başka şube açma gereği duymaktadır. Gerek duyması, birçok kişinin franchising sisteminden yararlanmasını sağlayabilir. Bu markanın küçük metre kareli alanlarda bir şube açması için gerek duyduğu yatırım maliyeti toplam yetmiş beş bin lira civarındadır. Tüm şubelerinde kullandığı mimarlar tarafından uygulanan görsellik, uzun çalışmalar sonrasında kendini ön plana çıkarmaktadır. Özel dekorasyonuyla birlikte yatırımcılara anahtar teslimatı yapan Tatlıcı Tombak, turuncu ve kahve renkleriyle gözlemlenebilir. Bu renklerin ağırlı olduğu mekânlarda tuğla duvarlarla birlikte aynı zamanda görsellikte göze çarpıcı gelmektedir.

tatlici-tombak

Hüseyin Demirel yani Tatlıcı Tombak markasının genel müdürü, sütlü, şerbetli tatlılar, dondurma ve birçok pasta çeşitleriyle yüzün üzerinde ürün özelliğine sahip olan Tatlıcı Tombak’ın, her alanda dikkat çekici bir konuma yer edindiklerinin altını çizmekte ve önemli olduğunu vurgulamaktadır. Girişimcilikte 2013 yılının sonuna kadar yepyeni tarzı ile 30 tane yeni alan kurmayı düşünen, hedeflerinin arasında olduğu belirten genel müdür “öncelikle sosyal medya alanındaki yoğunluklarla ilgileneceklerini, franchise taleplerine karşılık vermek istediğini söylemektedir. Ancak dükkan sayısının arttırılması, başarıya bir etki sağlayamayacağını, ürün ve hizmet kalitesinin tutan kârlı ilerleme sistemine inanıyoruz” sözleriyle nokta koymuştur. Bu yeni sistemleriyle gözlerine kesilen noktanın caddeler olduğunu belirten genel müdür Demirel, tatlıyı seven, tatlıya ihtiyaç duyan müşterilerine daha kolay hizmet verebilmek için caddeleri seçtiklerini ancak alışveriş merkezlerinden de gelen davetleri karşıladıklarını belirtmektedir.

Markanın genel müdürü Demirel, öncelikle Marmara Bölgesi ve gözde şehir olan İstanbul’da olmak üzere 2013 yılının sonuna kadar 30 adet yeni şube açmayı istediklerini, hedeflerini gerçekleştirmek için çabaladıklarını da sözlerine eklemiştir. Tatlıcı Tombak markasının ayda bir buçuk milyon tatlı üretebildiğini anlatan Demirel, Tatlıcı Tombak’ın her alandaki bayilerinde müşterilerin taleplerini kolayca karşılamak için tüm teknolojik cihazlara sahip olduklarını söylemektedir. Tatlıcı Tombak sistemine uyumlu olduklarını düşünen genel kadro, franchise sistemine bu tür kişileri aldıklarını belirtmektedir. Bu tür kişilerin her alanda başarı olması gerekmezken Tatlıcı Tombak için birkaç özelliği aynı anda bulundurması gerekebilmektedir.

Öncelikle disiplinli çalışma, iş sektöründe anahtar teslim dışında gerekli hizmeti verme gibi kararlarınızı yapmanız gerekmektedir. Ne iş yapabilirim gibi sorular ile boğuşuyorsanız, kısa araştırmalar sonrası iş fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Her alanda yapılan ve sunulan iş imkânları dışında franchise sisteminden de yararlanmanız mümkündür. İş olanaklarının yavaş olsa da gelişim göstermesi, birçok kişiye aynı anda yardım sağladığını açık ara farkla göstermektedir

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*