Startosphere ile fikirlerinizi hayata geçirin

Kendi şirketini oluşturmayı arzulayan ve desteğe ihtiyacı olan fikir sahibi girişimciler artık çatısı altında toplanarak fikirlerini yatırıma dönüştürebilecek. Yeni girişimcilere Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ve iş adamları önderlik yapacak. Sina Afra, Nevzat Aydın, Ersan Özer gibi internet girişimlerinin önde gelen kurucuları, advisory board ekosistemi içinde olacaklar ve girişimcilere danışmanlık yapacaklar.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapılan Startosphere lansmanına internet eğilimleri ölçümünde lider kurumlardan comScore’un Avrupa Başkan yardımcısı Mike Read da katılım gösterdi. Read, Türkiye’nin internet kullanımı ve yatırımı bakımından önemli rakamlara sahip olduğunu ve Türkiye’de önemli bir potansiyel olduğunu söyledi.

Startosphere’in İnternet Analiz Raporuna göre, Türkiye dünyada internette en çok vakit harcayan üçüncü ülke. En çok girilen siteler ise google, facebook ve live.  Türkiye’de e-ticaret hacmi ise %0,2, Polonya’da %2,5, Fransa’da %6, İngiltere’de %10 seviyesinde.

ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin beraber kurduğu Startosphere, her sene iki defa açılacak başvuru süreciyle start alacak. Başvurulardan internet odaklı olan 20 iş fikrine, Türkiye’de bilişim sektöründe en deneyimli isimler rehberlik edecek. Bunun yanında yazılım, internet erişimi, ofis desteği sunulacak.

, yönetim, pazarlama gibi konularda desteğe ihtiyaç duyan ve yeni bir olan herkes Startosphere’e başvuruda bulunabiliyor.

Yorumlar

  1. serhat yücel says:

    Buraya nasıl ulaşıcaz

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*