Spor Hisseleri ve Şike

Merhabalar. Öncelikle yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Sadece daha önceki tecrübelelerime ve okuduklarıma dayanarak yazıyorum..

Futbolda şike ve teşvik operasyonlarından sonra Fenerbahçe hissesi 1. gün sonunda en tabana ulaşmış ve % 19 düşmüştü. Bunda en büyük etken Aziz Yıldırımın gözaltına alınmasıydı Fenerbahçe açısından. Şike olayları Fenerbahçe ile de sınırlı kalmayacak gibi durunda diğer hisselerde BJK , GS ve TSPOR hisseleride düşüşe geçtiler ve %10 civarı düştüler ilk seansta. Daha sonra ise tepki alımları ile 2. seanslarda yükseldiler.

Peki Çarşambadan Sonra Ne olacak ?

Hisseler açısından kritik bir gün yarın. Çünkü gözaltında tutulanların tutuklanma ya da serbest bırakılması söz konusu çarşamba günü. Aziz Yıldırım tutuklanırsa eğer yine bir taban görme ihtimalimiz olabilir. Eğerki Aziz yıldırım serbest bırakılırsa ki bunun düşük ihtimal olduğu söyleniyor fener hisseleri bir miktar artabilir.

14 Temmuza kadar yatay seyrederse ?

Türkiye futbol federasyonunun Uefaya katılacak takımların listesini vermesi için son gün 15 Temmuz. Federasyonun yargıdan çıkacak kararı beklemesi umuluyor. Eğer yargıdan karar çıkmassa komisyon acil olarak toplanıp bir karar verecek. Eğer Fenerbahçe nin adı uefa listesine verilmezse bu otomatik olarka küme düştüğü anlamına gelir ve ertesi gün hisseler tekrar taban yapabilir. Fakat federasyon Fenerbahçenin adını verirse Uefaya , bu Fenerbahçenin şampiyonluğunun onaylandığı anlamına gelir ve çıkışa geçebilir. Fakat ne kadar çıkacağı da Fenerbahçeden gözaltına alınan yönetici ve futbolcuların dava sonucuna göre değişir.

Bu gibi hisselerde çok spekülasyon olabilir bu aralar. Aziz yıldırımın suçlu olduğu haberi yayılır internette davası devam ederken ve satış başlatılmaya çalışılır.Düşen hisseleri köpekbalıkları toplar. Ya da hisse tepki alımı yaptırılarak bir miktar artırılır sebepsiz yere ve herkesin alım yapması beklenir. Bu sırada hisseler satılır. Bu dönemde spor hisselerinden uzak durmak en iyisidir KY için. Anlık iniş düşüşlere güvenmeyin ve artacak-azalacak söylentilerine inanmayın

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*