S&P endeksi ralli yaptı

Amerika Birleşik Devletleri’nde, olumlu açıklanan verilerin ardından borsalar haftayı artış kaydederek tamamladı. S&P 500  Endeksi, 2009 Temmuz’undan beri en önemli yükselişini yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri borsaları, perakende satışlarının tahmin edilenden yüksek düzeyde açıklanmasıyla beraber önemli yükseliş kaydetti. Bu yükselişte zirvesinin başlamasının da etkisinin olduğu belirtiliyor.

S&P 500 endeksi, %1,7 oranında artarak haftayı 1224,61 puan seviyesinden kapattı. S&P Endeksi, bu puanla birlikte ralli yaptı ve 2 aydaki değerlerin tepesine yükseldi. , 2011’de kaybettiklerini geri aldı.

S&P 500 endeksi, Avro Bölgesi’nde borç probleminin son bulacağına dair umutlarla birlikte haftalık yükselişini %6 seviyesine yükseltti ve 3 Ağustos Çarşamba’dan bu yana en yüksek değerdeki kapanışını yaptı.

Amerika Birleşik Devletieri Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin geçtiğimiz ay otomotiv, giysi ve mobilya harcamalarında artış kaydedildiğini ve perakende satışlarda %1,1 artış olduğunu açıkladı. , Eylül ayında son 7 ayın tepesine çıkmış oldu.

Yorumlar

  1. dolarman says:

    merkez bankası bugün dolara hamle yaptı dolar sert düştü bakalım ne olacak yakında

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*