Soros çözüm buldu

Dünyaca ünlü yatırımcı , Avrupa’nın global krize engel olabilmesi için atması gereken adımları 3 aşamalı bir planla anlattı.

George Soros’un önerdiği üç aşama; hükümetlerinin ortak tahvil çıkarması, büyük bankaların ’nın idaresine verilmesi ve ’nın İtalya ve İspanya gibi krizdeki ülkeler için çok düşük maliyetli geçici ekonomik yardımı temin etmesi…

Soros, bu 3 adımın piyasanın durulması için Avrupa’ya etkili bir büyüme planı hazırlamak için zemin hazırlayacağını ve zaman kazandıracağını ifade etti. Milyarder yatırımcıya göre, bu adımlar atılmadan önce borç probleminin son bulması çok zor.

Soros, bahsettiği 3 adıma bankaların ve ülke liderlerinin karşı çıkabileceğini ancak kamusal baskıyla bu planın yürütülebileceğini ifade etti.

Financial Times gazetesine açıklamalarda bulunan Soros, önce Yunanistan’ın temerrüte düşmesinden oluşabilecek ve krizin derinleşmesine neden olacak şeylerin teminat altına alınması gerektiğini ve İtalya, İspanya gibi ülkelerin hazine kağıtlarının güvencelendirilmesi gerektiğini söyledi.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*