Solucan Çiftliği Kurmak

Kurmak

Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız, öncelikle tam anlamıyla araştırmalarınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çalışmak istediğiniz iş solucan çiftliği kurmak ise inceleme yapmanız, araştırmanız ve uygun olarak yönetimde bulunmanız gerekmektedir. Tercih edeceğiniz alanların uygun olması, iş konusunda size son derece yardımcı olacaktır. Elverişli bir ortam seçmeniz, her bakım konusunda gerekliliğini gösterecektir. Solucan çiftliği kurmak, normal bir işe atılmak gibi değildir. Belirlenen bürokratik aşamalar atlatıldığı zaman iş basamakları kendisini ön plana çıkarmaktadır.

Solucan çiftlikleri, kısa sürede yaygınlaşmayan bir iş olsa bile artık her ülkede bulabileceğiniz iş koludur. Hem organiklik, hem de tarım alanı oluşturmanız için son derece etkili, faydalı bir sistemdir. Tarlalardaki alanların daha verimli olması için solucanlar faydasını gösterecektir. Normal toprağa oranla, solucanlı toprağın daha verimli olduğu ispatlanmıştır. Bu tür bir yolla gübreleme yapmanız, ektiğiniz besinlerin kısa sürede olgunlaşmasına yönelik çalışmalarınızı desteklemektedir. Aynı zamanda kısa süreden zaman kazanmanız, gelirinizi de arttıracaktır.

solucan-çiftliği

Her solucanın gübreleme yöntemi aynı olmadığı için tarım alanlarına Kırmızı California Solucanından kullanmalısınız. sayesinde ekilen besin on ve yirmi beş gün kadar erken toplanması sağlanmaktadır. On ve yirmi beş gün demek, üreticinin son derece kârlı iş yapması anlamına gelmektedir. Ayrıca bu solucanın gübresi, diğer gübreler ile aynı değildir. Normal gübreye oranla ömrü daha fazla olarak belirlenmiştir. Normal gübre kullandığınız tarım alanındaki toprak 1 yıl boyunca etkili olabilir. Kırmızı California Solucanının gübresi ise 5 yıla kadar verimliliğini korumaktadır. Bu kadar uzun bir sürede kaliteli toprağınız olduğu için üretiminizin hızını hiç kesmeden devam ettirebilirsiniz. Bu tür tarımsal alanlar, genellikle sera tipi ile devam ettirilir. Kırmızı California Solucanıyla yönetilen toprak, seracılık, fidancılık, buğday ve ağaca yönelik tüm alanlarda kullanıma uygundur. Kırmızı solucan sayesinde işlemlerinizin iki katına kadar daha fazla artmaktadır. Bir yılı aşkın sürede Kırmızı California Solucan gübresinden 150 ton kadar üretilmektedir. Bu yüzden seralı veya serasız olarak her alanda rahatça kullanmanız uygun olarak belirtilmektedir. Kırmızı California Solucanının gübresi organik olduğu için üretilen besinin alanına herhangi bir zarar vermesi söz konusu değildir. Kullandığınız solucan gübresi ektiğiniz ürünü yakmaz ve ziyan etmez. Kırmızı Solucan gübresinin en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de ektiğiniz ürünün daha erken uyum sağlaması konusudur. Kısa sürede uyum sağlayan ürün ise üreticilerin en memnun olduğu etkendir. Bu gübreleme yöntemi ile kısa sürede besinleriniz büyüt ve organik olduğundan tam anlamıyla ticarette sizi ön plana çıkarabilmektedir. Kırmızı California Solucanından aldığınız gübre ile hububat tarzı ürünler yüzde otuz ve elli arası verim göstermektedir. Patates, turp gibi çeşitli toprağa kök salan bitkiler ise yüzde elli ve yetmiş oranında verim alınmaktadır. Kırmızı California Solucanından bütün besinlere yönelik organik yardım alabilirsiniz. Gübrenin organik olmasındaki en büyük etken solucanların sindirim sistemlerinde tüm gübreyi arıtmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden gayet organik, verimli biçimde elinize ulaşacaktır. Kendi vücutları için ürettikleri sıvıları dışarıya dışkı yolu ile aktaran solucanlar, sürekli olarak bu salgıyı devam ettirebilirler. Kırmızı California Solucanlarının da bu özelliği tarımsal yöntemden dolayı öğrenilmiştir.

Herhangi bir hastalığa karşı koyan bu gübre, bitkisel içerikleri koruyacağı gibi etkisini de arttırabilir. Ne iş yapabilirim gibi sorularla karşılaşmamak için iş fikirleriniz arasında solucan çiftliği kurmak bulunuyorsa, mutlaka önerilerimiz arasında yer almaktadır. Belirli bir sermaye ile kuracağınız çiftlikte, tarımsal bakımdan farklı anlamda gelirler kazabilirsiniz. Yüksek miktardaki gelirler, verimliliğini son derece arttıracaktır.

Yorumlar

  1. murat yücel says:

    nasıl solucan çifligi kurabilirim yardımcı olmak isteyenle telefonum 0542 347 92 27

  2. Feyzullah karaman says:

    Merhaba arkadaşlar Tarımsol Ltd Şti olarak kırmızı california solucanı ve solucan gübresi üretimine başlamış bulunmaktayız.bu konuda ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz .saygılarımızla.gsm 05324708313

  3. Aynur öz says:

    Merhaba ben denemek amaçlı evde 500 solucanla başladım. 2 ay içerisinde 1000 den fazla yavru solucanım oldu.aldığım firmadan yumurtalı halde geldi ve bu işi iyice araştırıp ileriye doğru çiftlik düşünüyorum . Nasıl çiftlik kurulur bu iş nasıl yapılır bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim çiftlik kurmak için yerim var sadece tecrübem yok ilgilenirseniz sevinirim . Teşekkür ederim

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*