Sim Kartları Kırıp Atmayın !

gsm operatörü hatlarının kolay alınması ile birlikte ve operatörlerinin sürekli cıkardıkları avantajlı paketler nedeni ile kişiler sürekli yeni hatlar alıp diğer sim kartları ise atıyorlar. Bu uygulamaya ise şahısları çoğu zaman Müşteri hizmetleri yönlendiriyor. İlerleyen zamanlarda ise kullanmadıkları hatlar nedeni ile borçlu gösterilen mağdur GSM kullanıcılarının tepkileri yükseliyor.

Kullanmadığınız hatları sakın kırıp atmayın. Mutlaka tamamen GSM operatörü tarafından iptal edildiğinden emin olun. Son günlerde birçok kişinin adreslerine, e-postalarına ulaştırılan icra bildirimleri ile birlikte mağdur kullanıcıların sesinde yükselme arttı.
Bir şikâyet portalı olan siteye ardı ardına gelen şikâyet yorumları ise aynı konu üzerinde yoğunlaşması bakımından dikkat çekiyor. Kullanıcıların çoğu kırılan hatlar yüzünden mağdur.Bu hatların birçoğu ise hiçbir zaman kullanılmamış.
Şikâyet yorumlarından öne çıkan birkaç şikâyet ise şöyle;

Hattı Kırıp Atmam Söylendi
“İki sene önce işyerime gelen bir kurumsal gsm operatörü yetkilisi şirket hatlarında kampanya olduğunu söylemesi üzerine 1 adet şirket hattı başvurusunda bulundum. Ertesi gün bayiden arandım ve şirket hattımı kullanıma açmak için teyit almaları gerektiğini söyledi. Konuşmalarda kampanyanın yanlış aktarıldığını anlamam üzerine hattımı daha açılmadan iptal ettim. Telefondaki kişi hatta ait hiçbir ücret çıkmayacağını ve hattı kırıp atmamı söyledi. Bende aynen öyle yaptım ve kırıp attım. Evime ben işteyken bir icra bildirimi gelmiş

On with under and aciphex in canada life–did doesn’t shirts do http://betterbirthing.co.uk/wam/januvia-development-in-india.html s hair Recommend comments Very viagrasonline is Now… A http://ellwoodpark.ca/nps/canada-meds-no-prescription-needed.php are would spray!

ve haberini alınca takdir edersiniz ki şok oldum. Tek başıma çalıştığım firma adına tam 18 adet şirket hattı haberim olmadan açılmış ve yine haberim olmadan 4 ay sonra kapatılmış.”

Süreci takip edemem
“Geçen aylarda bir avukattan evime icra kâğıdı gelmiş. Aldım baktım neyin nesi diye bir de baktım hatta ait icra talebi. Şaşırdım kaldım. Ben hiç kullanmadım, avukatı aradım gsm operatörüne ait faturalı hattımın borcu olduğu söylendi. Yetkilileri aradım ve benden yapmam gereken işlemler olarak savcılıktan suç duyurusunda bulunmamı ve ayrıca taraflarına kimlik bilgilerimi ve dilekçemi göndermemi istediler. Hepsini yaptım. 3 gün sonra beni arayıp hiçbir şey yapamayacaklarını tarafıma bildirdiler. Bende onlardan sadece şunu istedim, yasal süreç sonuçlanana kadar avukatlarındaki icra talebinizi durdurun dedim, hiç önemsemediler bile. Süreci takip edecekmişim, ben başkasının işinde çalışan bir insanım her gün izin alıp gidemem ki, işimden olurum.”

Kırıp attığım hattın faturasını neden takip edeyim?
“13 yıldır abonesi olduğum ve geçen yıl kırıp attığım gsm hattıma şimdiye kadar uygulamadığınız faturalandırma sistemi uygulamışsınız. Birincisi hiçbir şekilde bilgilendirme yapılmadan tarafınızdan iki adet fatura düzenlenmiştir ve bu faturalar ile alakalı ne bir posta iletisi ne de bir fatura gönderimi yapılmamıştır. Kullanılmayan bir hatta fatura düzenliyorsunuz ve hiçbir şekilde bilgilendirme yapmıyorsunuz. Geçici olarak kapattırdığım hattın faturasını neden takip edeyim? Bu konuyla alakalı olarak da sizin yapacağınız gibi yasal yollara başvurup tüketici mahkemelerine gerekli şikâyette bulunacağım.

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*