Şifalı Bitkiler Satmak İstiyorum

İş Fikri

Son yıllarda alternatif tıp olarak hayatımızda yerini alan şifalı bitkiler yeni iş sektörlerine ve haliyle iş fikirleri ne olanak yaratmaktadır.
az sermaye ile yatırım yapmak isteyen girişimciler bitkilerin gücü ile şifa dağıtma işlemini sektörleştirmeye yönelmeye devam etmektedir.
Bu alanda bahçe bitkileri ile tedavi sağlayan klinikler son zamanların gözdesi olmuştur. Hatta bu alanda girişim yapan birçok işletme o kadar güzel ilerleme kaydetmiştir ki bayilik verme aşamasında bulunmaktadırlar.
Bahçe bitkileri ile tedavi kliniklerinin ise Pazar sahası çok geniş. Başta bireyler olmak üzere hapishanelere, akıl hastanelerine, kreşlere, büyük şirketlere, çocuk yuvaları ve kreşlere, yatılı yurtlar ve okullara neredeyse her alana şifalı bitki hizmeti verilebilmektedir.
Özellikle belediyelerin son zamanlarda halk sağlığına yönelik destekleyici programlarında bahçe bitkileri ile tedavi veren kliniklere yönlendirmeler göze çarpmaktadır.
Bu kliniklerde uygulama ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir. Kişinin ister kendisine ait bir bahçe alanında ya da kliniklerin kendi kiralayacağı alanlarda, kişinin uzman kişilerce karakter analizi yapılmaktadır. Bu süreçten sonra kişinin mizacına uygun bitkiler seçilmektedir.

şifalı-bitkiler-satmak
Kişi kendisine ayrılan alanda bu bitkilerin yetiştirileceği alanın düzenlenmesinden başlayarak büyütülmesi ve çoğaltılmasına kadar birebir kendi ilgilenerek tedavi sürecini tamamlamaktadır.
Bu bitkiler eğer şifalı bitki kategorisine girebilen, yani tüketilebilen bitkiler türünden ise kişi doktor kontrolünde kendi ürettiği bitkilerin tüketimini de kontrollü bir şekilde yapabilmektedir.

Bu yatırım alanında sermayeden önce kişinin kısa süreli bir eğitim sürecine tabii olması gerekmektedir. Gerekli eğitim sürecini başarı ile tamamlayan kişiler bütçesi doğrultusunda klinik açmayı hedefleyebilir. Tarım ve köy işleri bakanlığı ise bu klinikleri düzenli olarak denetlemekte ve desteklemektedir.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*