‘Sanal Portföy Yönetimi’ yazılımı

, ‘’ internet sitesinde, dün hizmete başladı. ’nun yaptığı açıklamaya göre, sermaye piyasalarına ve ‘’ sitesine ilgiyi çekmek için, Sanal Portföy Yönetimi adıyla bir yazılım oluşturuldu.

Sanal Portföy Yönetimi Yazılımıyla yazılımı kullananlar bir harcama yapmadan kendilerine sanal olarak verilen 100 bin TL ile kendilerini sınayabilecek ve yazılımdaki bilgilendirmeler yardımıyla portföy yönetimi hususunda bilgilerini artırabilecekler. Hisse senedi, tahvil, altın gibi geleneksel yatırım araçlarıyla beraber vadeli işlemler ve uluslarararası işlemlere de yer verilen Sanal Portföy Yönetimi, eğitim amacıyla oluşturulmuş ve gelecek dönemlerde piyasanın gelişimiyle beraber yeni yatırım araçlarına da yer verilmesi düşünülüyor.

Sanal Portföy Yönetimi yazılımı, üniversitelerde de eğitim için kullanılabilecek ve gelecek dönemlerde bu yazılım yardımıyla yarışmalar düzenlenmesi planlanıyor.

SPK Başkanı , her gelir sınıfından insanlara sermaye piyasası araçları konusunda bilgilenme imkanı vermek için bu yazılımı hazırladıklarını ve yatırımcı olmak isteyen ancak bunu risk olarak gören insanlara yazılım yoluyla deneyim kazanma fırsatı sunulduğunu ifade etti.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*