Resesyon olasılığı %40

Standard&Poor’s Baş Ekonomisti , ’nin resesyona girme ihtimalinin %40 olduğunu ve ülkelerindeki hükümet liderlerinin mali büyümeyle ilgilenmesinin lazım geldiğini ifade etti.

BFM Radyosu’na yaptığı açıklamada S&P Baş Ekonomisti Six, Avro Bölgesi’ndeki borç problemini sona erdirmek için uğraşan ve toplantılar düzenleyen Avro Bölgesi liderlerinin bunun yanında mali büyümeye de destek olacak hamleler yapmaları gerektiğinin altını çizdi. Avro Bölgesi’nin tehlikesiyle karşı karşıya gelme olasılığının S&P’nin esas senaryolarından daha büyük olabileceği konusunda Avro Bölgesi liderlerini uyaran Six, Standard&Poor’s değerlendirmelerine göre Avro Bölgesi’nin tehlikeli bir resesyonla karşılaşma ihtimalinin %40 olduğunu ifade etti.

Önemli bir borç kriziyle boğuşan Avro Bölgesi ülkeleri, kamu borçlarını eritmeleri hususunda piyasalardan ciddi tepki alıyorlar. Birçok uluslarararası finans kuruluşu, ekonomik hareketlenmenin azaldığı Avro Bölgesi için resesyon ihtimalinin de mevcut olduğunu ifade ediyor.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*