Ramazanda İş fikirleri 2012

Ramazanda nasıl para kazanılır 2012 , , ramazan iş fikirleri,,,,ramazanda iş 2012

Ramazanın yaklaşmasıyla birlikte kısa dönemli ama çok da karlı bir  iş imkanı kapılarını açıyor. Üstelik öyle çok büyük masraflar yapmanıza da gerek yok. Birikmiş biraz paranız varsa hem 1 ay boyunca akşam boş vakitlerinizi değerlendirebilir hem de ek gelir elde edebilirsiniz. Her ilçenin belediyesi ramazan ayı boyunca ramazan etkinlikleri düzenliyor. Bu etkinliklerde yer almak için belediyenin ilgili birimlerine başvuruda bulunmanız yeterli. Başvurular genellikle, başvuru sırasına göre değerlendirildiğinden ramazan ayı gelmeden belediyelerle görüşmenizde fayda var. Bazı belediyeler kısıtlı süre içerisinde başvuruları kabul ediyor. Bu yüzden sürekli takip etmeniz gerekebilir.

                Ramazan etkinliklerinde kiralar 500 liradan 20000 liraya kadar yükselebiliyor. Çok büyük bir bütçeniz yoksa elinizden hızlı çıkacak uygun fiyatlı ürünleri satmaya çalışabilirsiniz. Örneğin bir buzdolabı süsü 1-1,5 liradan satılıyor. 100 tane buzdolabı süsü için 50-60 tl lik bütçe bile yeterli olacaktır. Bunun gibi uygun fiyatlı bir çok hediyelik eşyayı Tahtakale ve İstoç’tan bulabilirsiniz.

                Ramazan etkinliklerinde yiyecek satışı da çok büyük gelir getiriyor. Eğer yeterli sermayeniz varsa yiyecek ve içeceğe yönelmenizi tavsiye ederim. Lokma tatlısı , halka tatlı gibi tatlılar taze olunca oldukça rağbet görüyor. Ayrıca ramazan yaz ayına denk geldiği için dondurmayı da düşünmek gerek.Ayrıca genellikle kalabalık gruplar ve aileler tararından ziyaret edilen etkinlik alanlarında oyuncak satmak da akıllıca olacaktır.

Ramazan etkinliklerinde girişimciliğin en büyük avantajı da kısa sürede emeğinizin paraya dönüşmesi. Uzun süreler boyunca yatırımınızın getirisini düşünmek zorunda olmayacaksınız. Sadece bir ay ek iş olarak yapsanız bile sermayenizi üçe katlayabilirsiniz. Çalışıyorsanız iş çıkışı dükkanınızı açabilirsiniz. Eğer boştaysanız gündüz saatlerinde de etkinlik alanlarının ziyaretçileri olacaktır. Sabahtan dükkanınızı açıp gece geç saatlere kadar satış yapabilirsiniz

Yorumlar

  1. Çok süper fikir gerçekten. Nereye başvurabiliriz ?

  2. semih sorgu says:

    her sene bu işi yapıyorum maraş dondurması satarak. özellikle geniş alanlarda fatih,ümraniye gibi yerlerde bu işi yaparsanız çok güzel kazanırsınız.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*