Ramazan Ayında Para Kazanma Yolları

Ramazan Ayında  Yapılacak İş Fikirleri

Son yıllar da ramazan ayının özellikle yaz dönemine denk gelmesi bu dönemlerde yapılacak işlerinde sıcaklarla ilgili olmasına sebep olmuştur. Bu yazımızda sizlere özellikle ramazan ayında, iftardan sonra insanların tüm günün yorgunluğunu ve sıcağın etkisini azaltacak bir iş fikri anlatacağız.

Ramazanda Ne Satabiliriz

Özellikle Akdeniz bölgesinde yaygın olarak tüketilen ve yazın sıcaklar da tatlı niyetine tüketilen bir üründür Bici bici. Muhteviyatı muhallebi, rendelenmiş buz, tat veren sıvılar ve şeker ya da pudra şekerinden oluşuyor.  Normal boy bir kâse içerisinde küp küp doğranmış muhallebileri koyup üzerine rendelenmiş buzu ekliyorsunuz. Tamamen isteğinize kalmış bir şekilde farklı tatlandırıcı sıvılar ekleyip üzerine şeker serperek servis ediyorsunuz.

Bici bici hem hazırlanışı, hem sunuşu hem de maliyeti açısından çok çok uygun bir iş fikridir. Bu saydığımız içeriğin hepsi bir kâse de size maksimum 50 kuruşa mal olur. Satış fiyatı ise tamamen size kalmıştır. İsterseniz 1 liradan, isterseniz 5 liradan satabilirsiniz. Bici biciler genelde seyyar satıcılarda satıldığı için insanlar bunu çok tercih etmezler. Ama var olan bir dükkân da, tatlıcıda, dondurmacı da ya da cafeler de bu ürünü çok rahat satabilirsiniz. Tamamen bici bici konseptine uygun bir mekân da açabilirsiniz.

ramazanda-para-kazanma

 

Ramazanda

Ramazan aylarında belediyelerin gösterdiği yerlerde standlar açılıyor. Bu standlar için şimdiden başvurabilirsiniz. Bici bici standı için çok küçük bir alan yeterli olacaktır. 1 ay boyunca bu iş için gideriniz oldukça az olacaktır. Az sermayeli ne iş kurabilirim diyorsanız bu işi deneyin

Asıl gerçek şudur ki, ramazan ayı son yıllarda hep yaz aylarına denk gelmektedir ve insanlar iftardan sonra soğuk ve sıvı ürünlere saldırmaktadır. Bici bicinin en büyük özelliği de hem soğuk hem de sıvı bir ürün olmasıdır.

Dondurmaya alternatif olarak çokça para kazandıracağa benzeyen bici bici çoğu kişinin vazgeçemediği bir yiyecektir. Sunum şeklinizi şık bir hale getirirseniz size her alanda para kazandırabilecek niteliğe sahiptir.

Bu işi yaparken özellikle temizliğe dikkat ederseniz güzel bir sunumla beraber bu işten aylık çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Yaz aylarında özellikle yazlık mekânlarda sizi ihya edecek bir iş fikridir.

Ramaza ayında para kazanma, Ramazan ayında yapılacak işler, Ramazan ayında iş fikirleri gibi sorularınız varsa bu yazının altına yorum yapabilirsiniz

 

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*