PİYASA DEĞERLENDİRMESİ

ekonomisindeki gelişme sonrasında yatırımcıların ve gelişmiş ülkelerin hisselerinden uzak durulması tavsiye ediliyor. Ayrıca yatırımcıların tahvillerden de uzak durması gerektiği belirtiliyor. ABD hükümetinin enflasyonu arttıracağı ve yatırımcıların korunmadıklarını söyledi. Yüksek getirili tahvillerin de hisse senetleri gibi hareket ettiği söylenerek dikkatli olunması gerektiği belirtiliyor.

piyasaları konusunda ise gelişen ülke piyasaları çok yükseldi, bunlardan kaçının deniyor. Emtialardan ise petrol ve doğal gaz dışında uzak durulması öneriliyor. ABD de piyasa değeri küçük şirketlere yatırımı da tavsiye etmeyen de Avrupa şirketleri hisselerinin de artık ucuz olmadığı belirtiliyor.

Kendi portföyü içinde altın yatırımlarını yüzde 6.1 den yüzde 4.5’a indiren altın fiyatlarının artık her şeyle birlikle yükselme eğilimine girdiği göz önüne alınarak altına yapılabileceği belirtiliyor.

Yatırımcıların kaçınmaları gerekenleri sıraladıktan sonra ise de onlara almaları için büyük ABD şirketlerini öneriyor. ABD hisseleri arasında piyasa değeri yüksek olanların hiçbir zaman orta ve küçük değerli olanlara göre bu kadar ucuz olmadığını söylendi.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*