Part-Time Satış Danışmanlığı Yapmak İsteyenler İçin Önemli Bilgiler

Merhaba arkadaşlar. Sizlere bu yazımda imkanlarından ve de part-time çalışmanın nasıl olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

 

Günümüzde birçok insan için boş vakitleri değerlendirmek adına önemli bir fırsat olan part-time işler, gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve full time çalışanlar yerine ; şirketler artık part-time çalışacak personel alımına daha çok önem veriyor. Bunun sebebi ise daha az maliyetle daha fazla kişi çalıştırabilmek. Bu da özellikle öğrencilerin işlerine geliyor ve önemli  bir harçlık kapısı oluyor neticede.

 

Part-Time İş Nedir?

Part-time’ın kelime anlamı yarı zamanlı demektir. Yani burdan anlayacağımız şey şu arkadaşlar; yasal üst sınırın yarısı kadar çalışıyor part-time olanlar. Bu da haftada maksimum 30 saate tekavül ediyor. Burda önemli olan nokta şu; 30 saat brüt değil, net çalışma saati. Yani 5 gün boyunca haftada 7’şer saat çalışabilirsiniz.( 1 saati mola olmak kaydıyla)

 

Günümüzde birçok firma part-time çalışanlara önem veriyor. Bunlarda başı ise LCW ile Mudo çekiyor. Özellikle LCW part-time yönetici adaylarını bünyelerine katarak onları eğitiyor ve mezun duruma gelince, kişiyi bünyesinde yönetici pozisyonunda çalıştırmaya başlıyor. Böylelikle kişi hem çekirdekten yetişmiş oluyor ve içinde bulunduğu şirketi çok daha iyi bilmiş oluyor.

 

Hangi Firmalar Part-Time İş İmkanı Sunuyor?

 

Son zamanlarda Koton firması, part-time çalışanlar üzerine yoğunlaşmış durumda. Özellikle şirket hisselerinin yarısının Fransız bir şirkete satılmasından sonra gücüne güç katan firma, gittikçe büyüyor ve part-time çalışacak personelleri bünyesine katıyor. Bu hem Koton’un işine geliyor hem de öğrencilerin. Keza LCW, De-Facto, , Bershka, Pull and Bear, Marks & Spencer gibi tekstil firmaları, bünyelerinde bir hayli fazlaca sayıda bulunan part-time personel çalıştırıyor.

 

Part-Time Çalışmak İstiyorum, Nasıl İş Bulabilirim?

 

Öncelikle kendinizi güzelce tanıtan bir cv hazırlamanız gerekiyor. Bunu daha önce http://isfikri.org/etkili-cv-nasil-hazirlanir.html linkimizdeki yazımıza paylaşmıştık. Bunun yanı sıra görüşmeye gittiğiniz zaman, karşıdaki kişiye, dolayısıyla şirkete; saygı duyduğunuzu giydiğiniz kıyafetler ile belirtmelisiniz. İş görüşmesine kesinlikle şort-tişört tarzı şeylerle gitmeyin. Mümkün olduğunca güzel giyinin.

 

İnternette kariyer.net, secretcv gibi internet sitelerinde aktif olun. Buralarda gördüğünüz iş ilanlarına cv’ler bırakın. Mümkünse gidip elden CV bırakın. Bu samimiyeti gösterir. Samimi oluşunuz her zaman için size artı katar.

 

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*