Özel Dedektif Nasıl Olurum

Özel Dedektif Nasıl Olurum

 

Ne iş yapabilirim diyorsanız bu iş size göre olabilir.Genellikle şirket içinde yatırım ortaklarının birbirlerine güvensizliği kaynaklı sorunlardan dolayı yatırımcılar özel dedektiflik büroları ile çalışmaya ihtiyaç duymaktadırlar.
Günümüzde tahmini olarak 100 den fazla dedektiflik bürosu olduğu ve bunların yaklaşık 20 milyon dolarlık bir piyasa ortalaması olduğu düşünülmektedir.
dedektiflik bürolarına başvuran kişilerin genellikle sahip oldukları düşünceler ve kaygılar şunlar olarak sıralanabilir.
Şirketimin yatırım ortağı bana yeterince dürüst davranıyor mu?
Ortak çalıştığım firmanın dış piyasa ile diyalogları nasıl?
Ortak çalıştığım firmanın dış piyasaya mali borcu var mı ?
Üretimde bulunduğum markalaşmış olan ürünler piyasada sahte olarak üretilip satışı yapılmakta mıdır.?
Bir firmanın ürünlerimin sahtesini yapıp sattığını düşünüyorum. Araştırması yapılmalı.

İş dünyasının zorluklarından kaynaklı piyasalarda gözlemlenen bu ve benzeri gibi sahtecilik girişimleri nedeni ile son günlerde bu kaynaklı kaygılar yatırımcıların hayli gündemine oturdu.

Dünya çapında çok eski yıllara dayanan dedektiflik sektörü Ülkemizde henüz yeni yer etmiş durumda.
Türkiye’de faaliyet gösteren ilk profesyonel dedektiflik bürosu ise Mavi ay Özel Dedektifliktir.
2003 yılından beri firma aktif hizmet vermektedir.

ozel-dedektif

Şirketlerle çalışmayı hedefleyen dedektiflik bürolarının hedef kitlesi dışı gibi görünse de Daha çok özel nedenlerden dolayı dedektiflik bürolarına çalışma teklifleri gelmektedir.
Bunlardan bir kaçı problemli evliliğe sahip olan kişiler olmakla birlikte, aşırı titiz davranan ebeveynler de bu kitlede küçümsenemeyecek kadar göze çarpmaktadır.
Eşim beni aldatıyor mu ? Miras işlemlerimde benden gizlenen bir konu var mı ? Çocuğum uyuşturucu madde kullanıyor mu ?
Gibi sorulara cevap alabilmek için birçok kişi dedektiflik büroları ile çalışma yapmaktadır.
Çalışma alanları, Çalışma süresi, Takip edilen kişinin sosyal ve bireysel aktiviteleri oranında dedektiflik büroları ile çalışmanın maliyeti çok büyük farklılıklar göstermektedir.
Genellikle  kişilik profesyonel ekiplerle yapılan çalışmalarda her şeyden ön planda tutulan en büyük nokta ise gizliliktir.
Çalışmanın başlaması,yürütülmesi ve sonuçlanması dahilinde asla ve asla özel hayata bir müdahale , veya başvuru yapan kişilerin veya takip altına alınan kişilerin asla ve asla teşhiri yapılmamaktadır.
Tüm bu işlemlerin bedeli şartlara göre değişmekle birlikte 1000 TL ila 100.000 TL gibi büyük oranlarda farklılıklar gösterebilmektedir.
Bu çalışmalarda diğer bir önemli husus ise sürecin sadece takibe dayalı ( evrak takibi, Kişi uzaktan takibi yahut şartlar ayarlanarak yakın takip yapılması şeklinde ) olmaktadır.
Dedektiflik büroları telefon dinleme, özel alanlara kamera yerleştirme gibi Özel alana müdahale yasasını çiğneyecek hiçbir faaliyette bulunmamaktadır.

Yorumlar

  1. gerçekten bu kadar para kazanma fırsatı olurmu, özel dedektiflik kursları Türkiye de varmı ?

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*