OTOMAT MAKİNELERİ


 
Otomatk Makineleri İş Fikirleri

Kendi işinin patronu olmak isteyenler için . Otomatlar. Evet, otomatların bugün Türkiye’de ki sayıları 20 bini buldu. Ve bu yılki satış hacmi 450 milyon lira. Evet, 450 milyon liralık bozuk para otomatlara atıldı. Önümüzdeki yıllarda sayısının hızla artması beklenen otomatların yurt içinde yayılması bekleniyor.

Bireysel girişimciler ve birçok marka satış kanalı olarak kullanıyor otomatları. Dünya’da oldukça yaygın olarak kullanılan otomatların Türkiye geçmişi oldukça yeni. Yaklaşık 12-13 yıllık bir geçmişe sahip. Gelişmiş ülkelerde ise kullanımı oldukça yaygın. İçecek, masaj koltukları, terazi, alkol ölçer makineleri gibi birçok farklı çeşidi bulunuyor. Bunların yanında portakal suyu, pamuk şeker, acil yardım setleri, diş fırçası, macun gibi çeşitli kişisel ürünleri de müşterisine sunacak gibi gözüküyor.

sac-otomati

sac-otomati

Değeri makinenin içeriğine göre değişiklik gösteriyor. 80 ile 5 bin Euro arasında değişen içerisinde en çok kazandıranlar ise; yiyecek-içecek, masaj koltukları, teraziler, kadın tuvaletlerinde orkidmatikler ve çocuklar için tasarlanmış özellikle şekerleme makineleri. Kurulum yerinin kazanç açısından önemi oldukça büyük. Bunun için AVM’ler, hastaneler, dinlenme tesisleri, işlek caddeler, kafeteryalar, oyun salonları ve kuaför dükkânları.

Yorumlar

  1. acil para için güzel bir iş fikri. işlek caddelerde yapılabilir.

  2. peki bu otomatlar icin gerekli izni, yer saglayici belgesini vs nereden alamamiz gerekiyor? veya böyle birseye gerek varmi prosedürü nasil isliyor yardimci olursaniz sevinirim.

  3. bu sistem için herhangi bir izin gerekiyormu

  4. bendekalsın says:

    hayatımda daha otomattan bir şey aldığımı hatırlamıyorum. 450 milyon tl para bana pek inandırıcı gelmedi açıkcası. hatta absürd diyebilirim.

  5. mesut says:

    6 yildir parayla calisan makine yapiyorum kahfelerde derneklerde kuafor salonlarinda her yere koyuyoruz 2 makine ile basladim simdi 22 ta e 2 ta ede plastion3 var ve 1 doblo aldim evimin kirasi tut butunmasraflarimi cikartiyor 450 milyon tl az o rakam icin yilda en az 4.5 milyar tl cirosu var bu isin en az tahmini rakamim yildi 10 milyar tl benim isim 1 tl ile calisan pc yapmak surelj suresi bitince kapanan gayet te guvenlikli korumalu hafizasinda da bir sey tutmuyor ozelikle tir parklarinda deli is yqpiyor gunde 30 40 tl ortalamawi fiyatida maliyeti1500 tl gibi ergonmik rakamlarla

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*