Öğretmen Atamaları

Öğretmen atamasıUzun süre tartışmalara sebep olan 4+4+4 sitemi, beraberinde eğitimde birçok da yenilik getirdi.
Milli Eğitim Ömer Dinçer son olarak öğretmenleri birinci derecede etkileyen bir yeniliği de açıkladı. 5 Haziran tarihinden itibaren öğretmenler için geçici görev anlayışı son bulundurulacak.

Öğretmen atamaları ile ilgili bu yeni karar doğrultusunda ,öğretmenlere görev yaptıkları iller dışında hiçbir yerde yüksek lisans ve doktora yapma izni verilmeyecek.
Atamaları ise dört gözle bekleyen öğretmenler ise şok da. Çünkü artık her yapıldı yerde görev yapma zorunda olacak. Ayrıca yüksek lisans ve doktora yapan öğretmenlere de ayrıcalık tanınmayacak. Kim nereye atanırsa orada görev yapılacak.

Bakan gösterilerde boy gösteren öğretmenlerin bir şekilde atandığını fakat bu durumdan da hoşnut olmadan göreve atandığı ilk aylarda torpil anlayışına sığınarak görev değişikliği için mücadele ettiklerini ve bu konudan rahatsız olduğunu dile getirdi.
Bir öğretmen nereye atanıyor ise orada görev yapması zorunlu hale getirilecek.

Okul müdürlerinin ise merakla beklediği rotasyon muamması için de Bakan Dinçer, okul müdürlerinin huzursuz olmalarının gereği olmadığını, rotosyan yapılmayacağını ve işlerine devam etmeleri gerektiğini belirtti.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*