Obama ile tanışan yerli girişimci

’yla tanışma fırsatı bulan yerli girişimci Bülent Çelebi, Amerika’nın en kaliteli üniversitelerinden Berkeley Üniversitesi’nde elektronik ve bilgisayar mühendisliği okumuş. Uzun zaman Silikon Vadisi’nde çalışan yerli girişimci, CEO’luğa kadar yükselmiş ve ardından Türkiye’ye dönüp firmasının temellerini atmış.

İlk başta birkaç yüz bin dolarlık sermayesi olan Bülent Çelebi, kablosuz bağlantılı Digital Ev projesini gerçeğe dönüştürmüş. Türk Telekom firmasının çıkardığı Tivibu’nun arkasındaki isim Bülent Çelebi. Bu sene cirosu 50 milyon dolara kadar ulaşıyor.

Çelebi, şirketinde 100den fazla mühendis çalıştırıyor. ADSL için yeni çözümler tasarlanıyor, ev içindeki elektronik eşyaların iletişimini sağlayan projeler geliştiriliyor ve bu projeler Avrupa’da ilgiyle karşılanıyor.

Çelebi, İngiltere’de BskyB’ye, İsviçre’de Swisscom’a, Daniarka ve İzlanda’daki büyük şirketlere teknoloji pazarlıyor. 2009’da ABD’den bir firma ve Endeavor’un katkılarıyla 25 milyon dolarlık yatırımla Airties’in önünde yepyeni pencereler açılmış.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*