MOTTA PASTACILIK FRANCHİSİNG/BAYİLİK

MOTTA

Motta, 1986 yılından bu yana Türkiye’de pastacılık ve ekmekçilik sektöründe ilk ve en yaygın franchise zinciri olarak büyümesine devam etmektedir.
20. yılını kutlayan Motta bu süre içerisinde kalitesiyle özdeşleşmiş markası, geniş ürün yelpazesi, profesyonel işletme sistemleri, müşteriye hizmet anlayışı, ayrıcalıklı dekorasyonu ve kurumsal yapısı ile Motta Türkiye’de pastacılık sektörüne yeni bir boyut getirmiştir. İlk franchise’ını 1991’de veren Motta bu yıldan itibaren franchise sistemini geliştirerek kurumsal bir yapı içinde oturtmuştur. Bugün İstanbul’da 80’e yakın mağazası dışında Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon, Ordu, Niğde, Çanakkale, Bodrum, Muğla, Marmaris, Balıkesir gibi 21’i aşkın ilde toplam 200’e yakın mağazaya ulaşmış ve Türkiye’nin bu alandaki en yaygın zinciri olma özelliğini açık ara sürdürmüştür.

Motta değişken müşteri profil ve ihtiyaçlarına göre mağaza konseptlerini çeşitlendirerek böylelikle aday franchisee’ler içinde farklı yapı ve büyüklükte konseptler geliştirmiştir. Sıcak Nokta Butik ve Corner, Motta Butik & Cafe,Motta AVM konsepti, Motta Pastane & Ekmek, Motta Area Franchise gibi modeller Motta,Sıcak Nokta Motta ve The Bakery Line markaları ile açılmakta ve ev hanımlarından iş adamlarına kadar geniş bir yelpazedeki girişimcilere uygun modeller oluşturmaktadır.

Motta sistemi franchisee’nin mağaza yönetimi ve satış konularında uzmanlaşarak yoğunlaşmasına, tüm enerjisini ve birikimini işin zevkli kısmı olan satış ve müşteri ilişkilerine kullanmasına olanak sağlar. Franchisee’ nin satış konusunda, mağaza yönetiminde ve müşteri ilişkilerinde yoğunlaşması, Motta’ nın ise genel işletim sistemlerindeki rehberlik görevinin yanında,üretim araştırma geliştirme, yeni teknoloji yatırımları, eğitim, genel reklam tanıtım, denetim ve iş geliştirme konularındaki uzmanlığı adeta görevleri iyi paylaştırılmış güçlü bir takımı bir araya getirmektedir.
Bugün Amerika’ da perakende sektörünün %50 si franchising sisteminin bir parçasını oluşturmakta ve 1,5 trilyon dolar ciroyu ifade etmektedir. Ülkemizde de hızla gelişen franchising sistemi Amerika ve Avrupa’ ya bakıldığında daha büyük gelişmelere gebe olduğunun işaretini vermektedir. Yatırım riskinin diğer klasik iş kurmaya göre 5 kat daha düşük olduğu franchising sistemi dünyada ‘Hangi İşi Yapayım’ sorusunu ‘Hangi Franchise’ ı Alayım’ şeklinde değiştirmiştir. Türkiye Franchise Derneği (UFRAD)’ın ilk üyelerinden olan Motta, Dünya Franchise Konseyi ve Avrupa Franchise Federasyonu üyelikleri ile güçlenen derneğin 8 yılı aşkın bir süredir yönetim kurulunda görev alarak ülkemizde franchise sisteminin gelişimine
aktif destek vermektedir.

Franchiselara eğitim, el kitabı, yer seçimi, bölge koruması, projelendirme, ortak reklam, mal temini, pazarlama, finansman, personel temini açısından destek sağlanıyor. Özellikle şehrin işlek caddeleri, yeni yerleşim merkezleri, orta üstü gelir grubunun yaşadığı merkezler, AVM ve outletler bayiler için uygun yerler olarak değerlendiriliyor.

İstanbul ağırlıklı olmakla birlikte Ege, Batı Karadeniz, Akdeniz ve Güneydoğu’ya franchising verilmesi planlanıyor. İşi kendisi idare edecek ve pastacılığı seven kişiler tercih ediliyor. Yatırım maliyeti konsepte göre değişiklik gösteriyor.

Başvuru İçin:

Adres: Kemal Türkler Mh. Atatürk Cad. Bülbül Sok. No:20 Sangazi

Telefon: 0216 622 45 55

Faks: 0216 622 28 37

E-Mail: info@motta.com.tr

Yorumlar

  1. Şu pasta ve baklava işinde olan kar hiçbirşeyde yok arkadaş

    6 tl 1 kilo baklavaın maliyeti antepte. Burda satıyolar 20 ye

  2. şemsi says:

    İşin içine gıda girince artık herkes marka ve isim arar oldu.
    Motta pastacılık sektörünün öncülerinden biri.
    Franchising bedeli uygunsa bu isim altındaki satışlar kar getirir.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*