Memura Çocuk Yardım Parası 2013

.

Memura Çocuk Yardımı 2013

Hükümet 3 çocuğu teşvik ederken , bu kapsamda çalışmalarda devam ediyor. Hükümet çocuk yardımını en az 100 liraya çıkarmayı planlıyor.

Çocuk yardım parası şu an için sadece memurlar için düşünülüyor. Çocuk yardımı daha sonra kamudaki memurlara uygulanmaya başlayacak.Çocuk yardımı konusunda birçok bakanlık çalışma durumunda . Yurt dışındaki çocuk yardımı modelleri inceleniyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra çocuk teşvik sistemi Bakanlar Kurulna gelecek ve onay bekleyecek.

Çalışmanın memurlar ayağında öncelikli olarak çocuk yardımı üzerinde duruluyor. Şu anda memurlar 0-6 yaş arasındaki çocuklar için aylık 36 lira 92 kuruş, 6 yaşından büyük çocuklar için ise 18 lira 46 kuruş aile yardımı ödeneği alıyor. Memurların bakmakla yükümlü oldukları çocuklar için aldıkları bu yardımların 0-6 yaş arası için en az 100 lira olması üzerinde duruluyor. Çalışma bu şekliyle tamamlandığında, 3 çocuğu olan bir memurun aldığı aile yardımı ödeneği en az 300 lira olacak. Ancak bu miktarın ne kadar olacağı konusunda son kararı Bakanlar Kurulu verecek.

memura-çocuk-yardımı

memura-çocuk-yardımı

300 LİRA ÇOCUK BAKIM PARASI

Ayrıca tüm çalışanlar için ‘bakım ücreti’ adı altında bir ödeme üzerinde de çalışmalar sürüyor. Her bir çocuk için ailelere 300 liralık bir bakım ödeneği verilmesi gündemde. Yetkililer, bu çalışmaların henüz kesinleşmediğini, rakamların ve uygulamaların da her an değişebileceğini belirtiyor.

Memura çocuk yardımının ne kadar olacağı şimdilik belirsiz. Ama çocuk yardımının yapılacağı kuvvetle muhtemel

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*