MEB, Van’a çağrı merkezi açacak

’in kuracağı çağrı merkezinde işe alınacakların %50-60 lık kısmı depremzede olacak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, olarak zaten kurmak istediklerini ve şimdi çağrı merkezini ’e kurmaya karar verdiklerini söyledi. Dinçer, görüşmelerde bulunmak ve bölgeyi incelemek için ’ın ilçesine gitti.

Van Valisi Münir Karaoğlu ve Erciş Kaymakamı Ramazan Fani ile toplantı yapan Bakan Dinçer, toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, Erciş’te eğitimin başlaması hususuyla alakalı incelemeler yaptıklarını, teknik ekipler bölgeyi ele aldıktan sonra kararlarını kesinleştireceklerini söyledi. Dinçer, Erciş’lilere bir çağrı merkezi kuracaklarının müjdesini verdi.

Dinçer, açılacak çağrı merkezine 50-60ı depremzede olmak üzere 100 kişiyi istihdam edeceklerini söyledi.

Dinçer, ardından Türk Kızılayı Yenişehir Çadır Kenti’nin yanındaki Mevlana Evleri’nde bulunan Sevgi Kreşi’ndeki çocukları ziyarete gitti. Dinçer burada depremzedelerin problemlerini dinledi ve öğretmenler için yapılan prefabrik konut ve konteyneri inceledi. Dinçer daha sonra Vali Münir Karaoğlu ile beraber Van’a gitti.

Yorumlar

  1. selam böyle bir iş yeri vanda olması iyi bende calışmak isterim cagrı merkezi deneyimim var ttnet dsmart ve cagrı merkezinde görev aldım

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*