KOBİ’LERE DEVLET DESTEĞİ

KOBİ’LERE DEVLET DESTEĞİ

borsada işlem görmek isteyen KOBİ’lerin hakla açılmak için gereken maliyeti karşılayacak. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, ilk finansman maliyeti olarak KOBİ’lerin borsaya girmek için gereken maliyeti tarafından karşılanacağını söyledi. İlk finansman maliyeti KOSGEB tarafından olarak karşılanacak. 2012 sonuna kadar herhangi bir kayıt ücreti de alınmayacak. KOBİ’lerin halka arz çalışmalarında maliyetin diğer şirketlere göre % 90 azalacak kalan %10’luk maliyet KOSGEB tarafından karşılanacak.

İlk üç yıl boyunca tarafından herhangi bir ücret alınmayacak. Yapılan işbirliği protokolü imza töreninde konuşan Ergün, İMKB bünyesinde KOBİ‘lere yönelik oluşturulan, “Gelişen İşletmeler Piyasası” nda işlem görecek KOBİ‘lerin, zamanla gelişme göstermeleri halinde İMKB Hisse Senetleri Piyasası’nda da işlem görmeye başlamasının hedeflendiğine dikkat çekti.

DESTEK 75’E YÜZDE ULAŞACAK
BAKAN Ergün, KOBİ‘leri teşvik etmek istediklerini ifade ederek, “Böylece, İMKB Gelişen İşletmeler Piyasası’nda işlem görmek üzere, KOBİ‘lerin halka arza ilişkin ilk maliyetlerinin finansmanı, geri ödemesiz, hibe olarak KOSGEB tarafından sağlanacaktır” diye konuştu.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*