Kısa Süreli İşler Dondurma Standı

Merhabalar tekrardan

Bu işimiz biraz sermayesi olanlar ve yazın çalışmaktan çekinmeyecek girişimciler için geçerli. 2011 yazı ne iş yapabilirim diye düşünenler için güzel bir işYazın yapılacak işler arasında güzel olanlardan bir tanesi kurmak. Dondurmanın marjı %100 ü geçiyor. Yazın inanılmaz derecede fazla tüketiliyor. Kapta ya da külahta olması farketmiyor.Kısa süreli iş ve olarak en mantıklılar arasında standı kurmak

.

Bu işin Maliyet Ne kadar ? Bu işten Ne kadar kazanırım Nerelerde bu işi yapmalıyım? ?

.

Bu iş için en güzel yerler AVM önlerinde standlar kurmak. Eğer Avm uzun ve gezilebilecek bir şekilde ise. Eğer AVM ler in üstünde çatı katında oluyor genelde açık alan varsa oraya kuracağınız küçük bir büfe tarzı bi yerde işinizi görecektir. Avm ye girşi parası çim ilk aylık 1000-2000 TL arası, Dondurma Bayilik ya da franchising içinde vereceğiniz 4000 5000 liradan başka masrafınız yok. Sıcak ve kalabalık şehirlerde bir avm de açarsanız işiniz daha da güzel olacaktır. 2.5 Tl ye satılan 1 kap dondurmadan ortalama edilen kar 1.5 TL den fazla.Günde 200 tane satsanız ayda 9000 TL ye yakın net gelir olur. Ki bu ortalama bir rakamdır dondurma standları için. Biraz birikmiş sermayeniz varsa ve yazı boş geçirmek istemiyorsanız şimdiden franchising veren firmaları araştırım ve fiyat alın.

Kar marjı yüksek ve çok fazla uğraşı olmayan bu işi tavsiye ediyorum . Zamanım olursa kendim haziran ayında kuracağım kardeşimle..

Trackbacks

  1. […] önce dondurma iş fikri adlı yazımızda bu işin teorikte kalan detaylarını anlatmıştık. Ben bu işe 15 gün önce […]

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*