KİLER GYO


1.9 Milyar TL lık 10 Kat Yüksek taleple GYO halka arzlarında bir ilke imza attı

GYO ile Türkiye’de ilk defa bir GYO halka arzında 10 katından fazla talep toplandı. 184 Milyon TL büyüklüğündeki halka arzda yurt içi ve yurt dışından 1,9 Milyar TL talep toplandı

DenizYatırım liderliğinde gerçekleştirilen Kiler GYO halka arzıyla Türkiye’de ilk defa bir GYO halka arzında 10 katından fazla talep toplandı. 37 kurumun görev aldığı halka arzda satışa sunulan hisselere yurt içi ve yurt dışından 10 katından fazla talep geldi.

24 bin başvuru 1,9 Milyar TL talep

13-14-15 Nisan 2011 tarihlerinde talep toplanan Kiler GYO halka arzında satışa sunulan 26.250.000 adet hisseye karşılık 312.318.005 adet ve 1.9 milyar TL tutarında talep toplandı. Liderliğini DenizYatırım’ın yürüttüğü halka arzda yüksek talebin yanında katılım da yoğun oldu. DenizYatırım liderliğinde toplam 37 aracı kurumdan 24.000’in üzerinde başvuruda bulunuldu.

Fiyat 6,10 olarak belirlendi

5,10 TL – 6,10 TL fiyat aralığı ile halka arz edilen Kiler GYO’da yurt içi ve yurt dışından gelen yüksek talep nedeniyle satış fiyatı 6,10 TL olarak belirlendi.

Ek satışın tamamı yabancı yatırımcılara yapıldı

Halka arzda satışa sunulan 26.250.000 adetlik hisseye gelen yoğun talep nedeniyle ek satışa konu 3.937.500 adetlik hissenin de satışıyla 30.187.500 adet hisse satışı gerçekleştirildi. Ek satışın tamamı yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Bireysel yatırımcı 13 kat, yabancı yatırımcı 7 kat talepte bulundu

Halka arzda bireysel yatırımcılardan 13,3 kat, yabancı yatırımcılardan 7,0 kat ve yurt içi kurumsal yatırımcılardan 4,6 kat talep toplandı. Yüksek talep sebebiyle yurt içi bireysel yatırımcıların talepleri %7,5 oranında karşılanabildi.

Yabancının payı %25’ten %35’e yükseltildi

Ekspres eş liderliğinde gerçekleşen halka arzda yurt dışında yerleşik 48 kurumsal yatırımcıya ek satış ile birlikte 10.500.000 adet hisse satıldı. Bu şekilde %25 oranında tahsisat yapılan yurt dışı yatırımcıların payı %35’e yükseltildi.

Kiler GYO’nun İstanbul Sapphire’in yanısıra farklı illerde farklı projelere de sahip olduğunu anlatan Kiler, bunlar arasında Esenyurt’taki Lojistik Merkezi, Ankara’da yer alan bir mağaza, Beylikdüzü’nde Çınarevler Projesi gibi gayrimenkullerin yanısıra, Zonguldak ve Kütahya’daki ön geliştirme aşamasındaki alışveriş merkezleri projelerinin, İzmir Seferihisar’da hayata geçirilecek bir turistik tesisin ve İstanbul Beylikdüzü’nde 2 adet konut projesinin bulunduğunu aktardı.

YASAL UYARI Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*