Kazandıran İş Modeli

İş sektöründeki kazanç ve gelirlerin büyük bir kısmı ticaretten elde edilir. Milyarlarca insan birbirlerinin ihtiyaçlarını karşılayarak ve bundan kazanç sağlayarak ticareti oluşturur. Devlet memurluğu ve ticaret hayatı insanların geçimlerini sağlayabilecekleri 2 farklı kanaldır. Ancak ticaret çok fazla risklerle dolu olmakla birlikte kısa zamanda çok para kazanılabilecek tek yoldur.

Bu yolda da yenilikçi fikirler, ihtiyaç odaklı iş modellerini ilke edenler diğer işletmelerden ve rakiplerden sıyrılarak bir adım daha ön plana çıkar. Her çağın ihtiyaçları ve gelişmişliği farklı olduğu için insanlık tarihi boyunca farklı meslek dalları, iş kapıları, kazanç yollar ortaya çıkmıştır. Çağımızda ise ticaret hayatında etkili bir girişimcilik için en iyi yol internettir.

Modern hayatta internetin en iyi kazanç yolu olduğunun en iyi örneği ise 18.5 milyar dolara sahip Google’nin kurucularıdır. Sadece bir fikir üzerinde çalışılarak geliştirilen proje insanların ihtiyaçlarını fark etmesini sağlamış, sonrasında ise geliştirilerek bugün dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri haline gelmiştir. Bu da bize gösteriyor ki internetten para kazanmak o kadar da imkânsız değil.

İnternetin dolar milyarderlerinin sermaye olarak sadece fikirleri vardı. Sahip oldukları fikirlere inanıp onları hayat geçirince başarıyı elde ettiler. Bugün internete sahip olan herkesin bunu yapma şansı var. Özellikle de Facepara gibi internetten para kazanmaya yardımcı olan yepyeni bir iş modeli ile bu daha kolay ve daha çabuk olur.

Facepara yenilikçi fikir ve düşüncelere sahip kişilerin yazdıkları kitapları e-kitap formatında alır ve bunu insanlara duyurur. Yenilikçi iş modeller, kazandıran iş modeli gibi ticaret hayatındaki herhangi bir sektörden gelir elde etmek ya da iş kurmak isteyenler Facepara üzerinden ilgilendikleri meslekle ilgili kitabı alır ve buradan daha önceki insanların tecrübelerinden yararlanarak ticaret hayatına daha iyi atılır.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*