Katalogla Satış Yapmak

Günümüzde hiçbir sermayeniz olmadan bir iş yapmak neredeyse imkansızdır. Fakat bu alanda birkaç iş de mevcut. Bu yazımızda bu işlerden birisini sizlere anlatmaya çalışacağız. Sermayesiz bir şekilde ürün satışı yaparak kendinize bir ek gelir yaratabilirsiniz. Özellikle öğrencilerin ve ev hanımlarının bu iş koluna oldukça ilgili olduğunu söyleyebiliriz.

Bu iş genel olarak şu şekildedir. Siz bir firma ile anlaşırsınız ve onların ürünlerini satmaya başlarsınız. Sattığınız her ürün başına da bir para alırsınız. Etrafınızdaki kişilerle konuşarak bu ürünleri satabilmeniz mümkün. Bir sipariş aldığınızda bunu firmaya iletip ürünün gelmesini sağlarsınız ve ürünü alan kişiye verebilirsiniz. Burada önemli olan seçeceğiniz kategoridir. Örneğin bayan çevresi çok olan bir kişi için makyaj ve güzellik malzemeleri satmak oldukça avantajlı olabilir. Bilindiği gibi kadınlar bu alanlarda oldukça fazla para harcamaktadır. İşte bu amaca yönelik ürünler üzerinde çalışırsanız, bayanlar ürünlerini başka yerden almak yerine sizden alacaklardır ve siz de bu sayede sattığınız her ürün başına belirli bir miktar para kazanacaksınız.

katalog

Network  marketing sistemiyle çalışılan bu sektörde, hem firmalar reklamlarını yaparlar hem de ürünlerinin satılmasını sağlarlar. Bu iş satıcı için karlı olduğu kadar üretici için de karlıdır. Çünkü bir ürünü satmak için herhangi bir işyerine sahip olması gerekmez. Ürünleri aracı tarafından satılır ve üretici bu sayede hiç zaman ve efor sarf etmeden satış yapmış olur. Üreticinin bu noktada tek gideri ürün başına vereceği komisyondur. Bu komisyon da zaten ürünün kar kısmının bir bölümüdür.

Bu işi yapmak için en önemli şey sosyal biri olmaktır. Ne kadar sosyal hayatınız fazlaysa o kadar fazla arkadaşınız ve tanıdığınız olur. Bu da daha fazla ürün satmanıza ve daha fazla para kazanmanıza yol açar. Eğer siz de katalog üzerinden ürün satarak para kazanmak istiyorsanız, internette sitesi bulunan kozmetik ve temizlik ürü satan firmalara üyelik başvurusu yaparak bu ek işe başlayabilirsiniz.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*