Jeune & Belle

ve sektöründe yapılan incelemeler farklı bir marka aranmasına neden oldu. Bu araştırmacılar sonucunda Jeune & Belle markası Türkiye’ye geldi. Geniş ürün yelpazesi, uygun fiyat ve kolay ulaşılabilmesi için en yoğun caddelerde alışveriş merkezleri müşterilerine hizmet vermektedir.

İlk franchise Kayseri’de bulunan Kayseri Park ’de açıldı. Bunu takiben Alemdağ cad/Ümraniye de ikinci açıldı. Daha sonra Fevzipaşa Cad / Fatih mağazası açıldı. Son olarak Outlet fırsatları için Starcity AVM de açarak sayı 6 ya çıktı. Son olarak Hatay / Dörtyol ve İskenderun katıldı.

Yoğun caddelerde ve AVMlerde kendi mağazalarımızı ve franchiseelerimizi açmaya devam edeceğiz.
2011’da 10 mağaza olan hedefimiz yoğun franchisee talepleri doğrultusunda 15 mağaza olarak geliştirdik.

Sistem kurulurken franchisee ları müşteri değil ortak olarak kabul ediliyor. Sizlerin mağazalarının bulunmasından, kiralarının uygun olmasından ve açtıkları yerlerde para kazanma ihtimallerin en yüksek olmasına kadar tüm detayları inceliyoruz. Mağazalarının dekorasyonundan ürünlerin seçilip dizilmesi ve satışa hazır hale getirilmesi, eleman seçimi ve eğitim ile mağazada kullanılacak sarf malzeme yani ürün kartı, hediye kutuları, poşet v.s tedarik ediyoruz. Ürünler konusunda ilk aylardaki satış ve müşterilerin bölgesel tercihlerinin belli olmasına kadar geçen sürede ürün değişimi konularında da destek veriyoruz.

Açılacak bir mağaza için fikir vermesi açısından bir mali analiz aşağıda belirtilmiştir ancak bu analizin kesin olması için bizim mağazanızı yerinde ziyaret etmemiz gerekmektedir.
Bizim önerdiğimiz mağaza büyüklüğü en az 50 en çok 100 m2  dir. Bu mağazanın konumuna göre küçük değişiklikler gösterebilir. Bu ölçülere ortalama bir mağazanın kiralama masrafları hariç her şeyi ile ( dekorasyon, ürün v.s ) açık hale gelmesi 50.000 ile 70.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu maliyet mağazanın AVM de olması durumunda biraz daha yükselmektedir. Bunun sebebi ise AVM lerin mağazayı tamamen kaba inşaat olarak teslim etmesi ve birçok konuda kendi standartlarını kabul ettirmek istemelerinden kaynaklanmaktadır.
Firmamız franchise bedeli almamaktadır.

Franchiseede aradığımız özellikler
Her şeyden önce bizim üzerinde çok durduğumuz konuda yani franchisee bizim müşterimiz değil ortağımızdır ilkesini benimseyerek bizi toptancısı gibi değil de ortağı olarak benimseyebilecek kişilikte ve dürüst esnaf kişiliğinde olması gerekir.
İş konusunda herhangi bir tecrübe gerekmemektedir.
Adayların daha önce ticari geçmişi olması tercih sebebidir.

info@jeunebelle.com

Yorumlar

 1. kemalettin says:

  Valla çok iyi. Bijuteri ve aksesur kar marjı yüksek ürünler.
  Üstelik böyle bir desteğe franchise bedeli ödemeden sahip olmak
  işin başka bir avantajı.
  Sermayesi olanlara karlı bir iş.

 2. selma says:

  Son 10 senede bir marka merakıdır aldı yürüdü. Sanki millet yolda durdurup ” bakayım pantolonunun markasına” diyor. Paraları markaya veriyoruz vesselam.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*