Japonya’da mimikaki salonları açılıyor

’da ‘’ olarak adlandırılan kulak temizliğini hizmete çeviren salonlar açılmaya başlandı.

Tıbbi bir işlem olmasına karşın salon açmak için lisans gerekmiyor ve mimimaki salonları bu sayede son yıllarda hızla arttı. Mimimaki salonlarına giden 4 Japonyalıdan 3ü mimikakinin çok rahatlatıcı olduğunu ve işlem sırasında uyuya kaldıklarını ifade ediyorlar.

Eşlerinin kulaklarını temizlemesi için kendilerini zorlayan kadınlar da mimimaki salonlarından oldukça memnun.

Mimikaki yapan kadınlar, mimikaki salonlarında çalışmak için özel eğitimden geçiyorlar. Mimikaki işleminde kulağın enfeksiyon kapmaması için kulağın sülfürden tamamen arındırılmaması gerekiyor. Mimikakide kullanılan ağdanın temizliği için bambu veya metal çubuklar kullanılıyor.

Kimono giyen mimikakici güzellik uzmanları, müşterilerine geleneksel yer kaplaması olan tatamili odalarda hizmet veriyorlar. Çocukluklarında ebeveynlerinin kucaklarına başını yaslayıp mimikakiyi ebeveynlerine yaptıran Japonyalılar, şimdilerde aynı keyfi mimikaki salonlarında yaşıyorlar.

Mimikaki görevlileri, salonlarına gelen müşterilerin çoğunluğunun iş adamlarından oluştuğunu ve stres atmak için geldiklerini belirtiliyorlar. Mimikaki işleminde 30 dakikalık seans için 35 dolar ödenmesi gerekiyor.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*