İstiridye Mantarı Fikri

Türkiye’de yeni bir girişim olarak isimlendirilen tarım sektöründeki yeni girişimcilere inanılmaz fırsatlar sunuyor.
Beyaz kültür mantarının çok yaygın olduğu tarım sektöründe İstiridye mantarı yeni bir alan, yeni bir fırsat kapısı olarak girişimcilerin takibinde.
Sizde yeni bir girişimcimlik planları içinde iseniz bu fırsatı değerlendirmelisiniz. İstiridye mantarı beyaz kültür mantarı türevi olup besin değeri daha yüksek olduğu için tüketim talebi haliyle daha fazla.
Uzak Doğuda ölümsüzlük mantarı olarak tanınan istiridye mantarı,  dünya çapında beyaz kültür mantarından sonra Avrupa tarafından çok fazla talep gören 2. Mantar türüdür.


İstiridye mantarının tüketimi henüz yeni yaygınlaşmakla birlikte, üretime olan ilgi gün geçtikce artmaktadır.
İstiridye mantarı tamamen doğal ortamda yetiştirilmektedir. Girişimcilik için fazla bir maliyet gereksinimi duyulmamaktadır. İzolasyonlu bir çatı katı ya da klimalı bodrum katlarında İstiridye mantarı kolaylıkla ve hızla yetiştirilebilmektedir.
Tarım ve köy işleri bakanlığından ya da İstiridye mantarı üretimi yapan üreticilerden kolaylıkla deneme amaçlı bir kit istiridye mantarı elde edebilirsiniz. Ama göreceksiniz ki hızla ve zahmetsiz üreyen bu kültür mantarı türevi olan istiridye mantarı sizi girişimciliğe teşvik edecek.
Türkiye’de yeni tanınıyor olmasını da göz önünde bulundurmalısınız

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*