İŞLETMELERE AB DESTEĞİ

Avrupa İşletmeler Ağı-AİA İstanbul Merkezi tarafından işletmelere, AB katılım sürecinde karşılaşacakları güçlükler ve değişiklikler konusundaki danışmanlık hizmetleri herhangi bir bedel talep etmeksizin sağlanıyor.

Avrupa İşletmeler Ağı’ndan;

Merkezimizin bu çerçevede “Firmam AB’ye ne kadar uyumlu” ismiyle başlattığı çalışma devam ediyor.

2005 yılından itibaren ile katılım müzakereleri yürüten Türkiye iç mevzuatını peyderpey ve tam üye olana kadar AB mevzuatı ile uyumlaştırıyor. Firmalarımızın günlük işlerine devam ederken bir yandan da bu süreçte kendilerini bekleyen değişikliklere göre hazırlanmaları ve gerekli uyum çalışmalarını yapmaları gerekiyor. İlk aşamada gıda sektörü ile başladığımız görüşmelerimize inşaat ve yapı malzemeleri sektörü ile devam ediyoruz.

AB yapı malzemeleri mevzuatı, işçi sağlığı ve iş güvenliği gibi konulardaki AB kuralları konusunda hazırlık ve bilgi düzeyinizi görüşebilmek amacıyla, ziyaret esnasında bir bilgi formu doldurmanızı istiyoruz. AB uzmanlarımız bu form üzerinden firmanızın hazırlık seviyesini sizinle birlikte değerlendiriyor ve AB’ye uyum çerçevesinde firmanızı bekleyen değişiklikler hakkında bilgi aktarıyor. Bilgi formları gizlilik esasına göre doldurulacak olup tüm ziyaretler tamamlandıktan sonra hazırlanan raporda, katılan firmaların isimlerine kesinlikle yer verilmiyor. Rapor sonuçlarının, AB’ye uyum sürecinde firmalarımızın ihtiyaçlarına uygun eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin düzenlenmesinde rehber olması ve sektöre özel danışmanlık hizmetleri sunulması amaçlanıyor.

Projede yer almak isteyen firmaların aşağıdaki formu doldurarak (212) 293 55 65 numaralı faksına göndermeleri rica olunur.

Firma Adı     ………………………………………………………………………………………………………………………
İlgili Kişi     ………………………………………………     Ünvan     …………………………………………….
Telefon         Faks     …………………………………………….
E-posta     ………………………………………………………………………………………………………………………
Adres     ………………………………………………………………………………………………………………………

İlgili Kişi: Semra Bilir- Ezgi Arslan (Tel: 0212 292 21 57- dahili:176-171)

Yorumlar

 1. Uyum sürecindeki entegrasyondan bahseden Avrupa birliği, Tam üyelik olmaz diyor. Bu nasıl bir çelişkidir. Oyalamanın bir başka yolumudur bu.
  AB kurallarını öğrensek ne olur.öğrenmesek ne olur.

 2. Mehmet says:

  AB. standartı olmayan hiç bir ürünü Avrupaya satmanın imkanı yok. Adamlar almıyorlar. Bu bakımdan bu entegrasyon konusunun gündeme alınmış olması bizim için çok sevindirici.

 3. veliser says:

  Burada çok sayıda AB kuruluşu var. Bunlar çeşitli kategorilerde firma ve derneklere hibe veya kredi veriyorlar. Fakat bunların şartları ve veriliş amaçları hakkında bir bilgimiz yok.

 4. necip says:

  Bilhassa AB üyesi ülkelere yaptığımız ihracatta çok büyük zorluklarla karşılaşıyoruz. Çok sayıda ürünümüz standart dışı diye geri geliyor. Bu program sayesinde zarardan kurtuluruz bari.

 5. bahri says:

  Şu avrupa birliğine hayırlısı bir girsek de, rahat rahat gidip oralarda iş arasak. Biz çalışkan insanlarız. Çok çabuk kendimizi oralarda kabul ettirebiliriz.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*