İşini geliştir, 500 bin lira ekstra hibe al

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , belli bir prototip ürün elde eden firmaların 2. faza geçeceğini ve kendilerinin bu firmalara ’lik ekstra vereceklerini ifade etti. Bakan Ergün, 2010 senesinde Teknopark kanununu farklılaştırdıklarını söyledi ve şimdilerde üniversitedelerdeki öğretim üyelerinin de şirket kurabildiklerini, buradan kazanılan parayı döner sermayeye değil kendi çalışmaları için kullanabileceklerini de sözlerine ekledi.

’yle teknoloji konusunda fikir geliştirenleri üniversitelerle bir araya getirdiklerini söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ’yle öğretim üyeleri ve doktora öğrencilerinin 3,5 seneye kadar araştırma harcamalarının %75lik kısmını devlet desteğiyle karşılayarak çalışmalarını devam ettirdiklerini, 500 kadar projenin sürdüğünü, bu projelerin teknolojik ürüne dönüştürüldüğünü ve bu şekilde üniversitelerle sanayi arasındaki birlikteliğin sağlandığını belirtti. Ergün, yüksek lisans ve doktora tezlerinin bu şekilde piyasada karşılığının sağlandığını belirtti.

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı, belli bir prototip ürün elde eden firmaların 2. faza geçeceğini, devletten bu şirketlere 500 bin TL’lik hibe desteği verileceğini, 3. fazda risk sermayesi şirketinin bu firmalara ortaklık edeceğini ve 4. fazda ise bu firmaları büyük şirketlerin satın alacağını açıkladı.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*