İş Fikirleri Hakkında Bilgi Toplama Araçları

İş fikirleri hakkında bilgi toplamak konusunda zorlanıyorsanız size vereceğimiz birkaç tavsiye ile artık iş fikirleri hakkında daha kolay bilgi toplayabilirsiniz.

Eğerki sermayeniz varsa ve iş fikri arıyorsanız güncel dergileri ve websitelerini takip etmenizde fayda var. PARA ve EKONOMİST dergileri zaman zaman franchise , iş fikirleri hakkında bilgi veriyorlar. Bu dergilerin fiyatıda oldukça cüzi. İş fikirleri hakkında bilgi toplama araçlarını başında bu iki dergi

sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Eğer zamanınız varsa bulunduğunuz şehirdeki franchise ve bayilik fuarlarına katılabilirsiniz. Bu fuarlar çoğu zaman ücretsiz oluyor. Bu fualarda ufkunuzu genişletebilirsiniz. Hatta Türkiye’de bu iş tutar diyebileceğiniz bir bayiliğe bile imza atabilirsiniz bir anda.

Yabancı diliniz varsa iş fikirleri sitelerini takip etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Türkiye ‘de iş fikirleri veren siteler kalitesiz olduğundan yurt dışına bakmakta fayda var.Herhangi bir telefon yazılımı aklınıza gelirse onun patentini alırsınız ve herhangi bir firma onu kullanmak istediğinde bir anda milyoner olabilirsiniz. Bunun yanı sıra internette yeni trend olan giyisiler, eşyalar konusunda fikir sahibi olabilirsiniz ve Türkiye’de bu giyisiler moda olmadan satmaya başlayabilirsiniz.

Diğer bir yandan işkur gibi siteleri takip ederek hangi pozisyonda istihdam açığı olduğunu detaylı şekilde inceleyebilirsinz ve bu konuda gerekli sertifikialarla kendinizi geliştirebilirsiniz.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*