İnternette parayı nasıl kazanıp nasıl harcamalı?

İnternette parayı nasıl kazanıp nasıl harcamalı?

Hem kazananlar, hem de harcayanlar için “altın kurallar” mevcuttur.

 

İnternet sadece eğlence, paylaşım, yeni iletişimler için esrarengiz mekân değil bugün ayrıca insanlara kazanç getirebilen temel araçlardan sayılır. “Peki, internette nasıl kazanılır” sorusu üzerinde düşünüp “kafa yoranlar” arasında hayra götüren yolu bulanlar da olur, başaramayıp vazgeçenler de olur.

images

Şu bilinmeli ki, interneti kullanan her bir kullanıcı, en azından, bir kez de olsa internetten müzik, oyun, çeşitli programlar vb. yükleyip kullanmıştır.

 

Yükleme esnasında sadece 30-60 saniye süren reklamdan sonra yükleme linkini veren uploadbox, deposit files, letitbit gibi servislerle karşılaşmak birçoklarına tanıdık gelebilir. İşte bu servisler kullanıcılara para kazandırır.

 

Her şey bu kadar basit mi?

 

Evet, her şey çok basittir. Bunun için sizin özel site yaratmanıza gerek yok. Öyle ki, dosyaları sunucuya yüklerken size onlardan her birine kişisel link veriliyor. Sonra bu linkleri ziyaretçilerin daha fazla dâhil olduğu kaynaklarda paylaşıyorsunuz ki, diğer kullanıcılar yükleme imkânlarından istifade etsinler. Kullanıcılar sizin linkte verilen bedava dosyalarını ne kadar çok yüklerlerse, bir o kadar da size para kazandırmış olur.

para

Tarifelere gelince, örneğin, “uploadbox” üzere bin kez yüklenen dosya Mb boyutunda 5 dolar, 30 Mb boyutunda 7 dolar, 50 Mb boyutunda 10 dolar, 100 Mb boyutunda 12 dolar, 200 Mb boyutunda 15 dolar, 500 Mb boyutunda ise 20 dolara mal oluyor. Kazanılmış gelirden asgari ücret yaklaşık 25 dolar. Ödeme ise sadece “Webmoney” sisteminde ediliyor. “Letitbit” üzere ise bin kere yüklenen dosyalar 5 dolardan 15 dolara kadar kazandırabilir. Ama burada ziyaretçilerin hangi ülkeden olması durumu da önemlidir.

326 lira

Öyle ki, daha çok ABD ve Rusya’dan yapılan indirme göre ödemeler daha çok oluyor. “Depositfiles” üzerinde ise bir kere yüklenen dosya Mb boyutunda 2 dolar, 5 Mb boyutunda 3 dolar, 10 Mb boyutunda 5 dolar, 50 Mb boyutunda 6 dolar, 100 Mb boyutunda 8 dolar, 250 Mb boyutunda ise 10 dolar kazandırabilir. Burada da asgari ücret 10 dolar olmak üzere, “PayPal” ile “Webmoney” sisteminde yapılmaktadır. Genellikle, para kazanmayı amaca çevirenler bunu başaranlar öncelikle dosya yükleme ve kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Lütfen bu yazımızın devamı olan aynı başlıklı yazımıza göz atınız.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*