İnternette parayı nasıl kazanıp nasıl harcamalı? 2

Daha sonra internet kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun olarak popüler dosyaların müzik, film, oyun, uygulamaları, edebiyat vb. arayışına başlar. İstenilen portala bu dosyalara kaliteli şekilde yerleştiriyoruz.

 

Karşınıza boşa çıkaran teklifler de gelebilir…

 

altın

altın

Ama dosyaları sunucuya takmadan önce onları arşivlendirmek önemlidir. Bu, dosya-hostingin başlıca şartıdır, aksi halde, sunucuda dosyaları eklemek mümkün olmaz. Daha çok ziyaretçinin dâhil olduğu sitede kaliteli yayın dosyanın gün boyunca 30-40 defa yüklenmesine imkân verecek. İnternette kazanmanın yollarını araştıran uzmanlar düşünüyorlar ki, haftada bir kez yeni bilginin yerleştirilmesi daha uygundur. Diyelim ki, siz filminizi 10 ünlü sitede yerleştirebilir misiniz?

 

Minimum ölçülebilir bakarsak, bu zaman 10 siteden 30 yükleme gün bazında 300 yüklemeye izin verir. Ay için ise bu, 9 bin yükleme demektir. Sonuçta bin dolduğunu 5 dolardan dikkate alırsak, 9 bin yüklemeye göre 45 dolar kazanmış olacaksınız. İnternette para kazanmanın yollarından biri de kişisel sitelerin yaratılmasıdır ki, burada da esasen “metin yazarlığı ve re-write” önerilir.

 

Ama internette tıklama, postaların ve anketler okunmasına zaman harcamak suretiyle para tavsiye değildir. Bu size sadece kayıp zamanla akılda kalacak. Ayrıca, şirin önerilerden de uzak kaçmak tavsiye edilir. Çünkü az iş ve çoklu para vaat eden böyle aldatıcı teklifler sadece dalavere tuzağıdır.

 

İnternet ve mobil bankacılık hizmetlerinin genel masrafları azalır

 

İnternette para kazanmak isteyenlerle birlikte, para harcamak isteyenler de az değil. Ama kazananlardan farklı olarak, harcayanlar için de belli “altın kurallar” mevcuttur. Türkiye Merkez Bankası da internet ve mobil bankacılık hizmetlerinin üstünlüğünü özel olarak vurgular. Öyle ki, bu süreç zamandan tasarruf etmekle genel maliyetlerin azaltılması, ülkede ve bölgelerden istenilen yerde internete giriş yaparak sistemle serbest ara yüzün oluşturulması sağlar. Yani eticaret yeni bir politika…

Bu yazının devam linki…

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*