İnternetin önemi ve girişimcilik

Her geçen gün yeniden keşfedilen ve gelişen internet artık hayatımızdan çıkmayacak bir duruma geldi.

Bilgisayar teknolojilerinin artmasıyla artık internet adını verdiğimiz sanal ortam insanların her türlü ihtiyacını karşılar vaziyete geldi.Çok değil bundan sadece bir kaç sene önce internet teknolojisinin buralara geleceğini kimse hayal edemezdi. Fakat artık ihtiyacımız olan ve merak ettiğimiz her şeyi önce internete sorar olduk. İnternetin gelişmesiyle ve internette yapılabilecek şeylerin listesi uzamaya başladıkça internet insanlar için bir kazanç kapısı olmaya başladı. İnternetin kazanç kapısı olarak görülmesi de internet ve e-ticaret arasında birbirini geliştiren bir döngü oluşturdu. İnternet geliştikçe e-ticaret siteleri arttı.

E-ticaret siteleri arttıkça da internet kendini bu alanda daha da geliştirdi. Sonuçta bu alan gözardı edilemeyecek kadar büyük bir hal aldı. E-ticaret sistemi artık o kadar gelişti ki isteyen herkes dünyanın herhangi bir yerinde satışta olan istedği ürünü alabilecek bir duruma geldi .
Zamanla insanların aklında internetten para kazanma olgusu oluştukça bu alanda girişimci kişiler de önemli işlere imza atmıştır. “İmza atılan bu işler nelerdir?” diye bir soru soracak olursak kısaca şöyle cevaplayabiliriz.Ptc,Ptr,Pts,PtSu,Ptp,Satış ortaklığı… Bu sistemler internetten para kazanma yollarından bir kaçıdır ve hepsi girişimci insanların eserleridir.Örneğin Ptc sitelerinden örnek verecek olursak gayet iyi düşünülmüş bir girişimcilik eseridir. Hayatımızda internet diye bişey olmasaydı böyle bir kazanç kapısından bahsetmek mümkün olmayacaktı.Ptc sitelerinin kazanç sağladığı alan o kadar geniştir ki; hem site sahipleri , hem reklam verenler, hem de site üyeleri bu işten para kazanmaktadır. Tabi ki şuan sadece ptc sitelerini örnek verdik.Daha bir çok girişimcilik ürünü olan kazanç sistemleri vardır. Bunlar da göz ardı edilmeyecek kadar değerli ve iyi kazançlar sağlamaktadır.
Girişimcilik dedik ve biraz da bundan bahsetmek lazım.Öncelikle girişimci ve girişimcilik kelimelerini tanmlamamız gerekirse ;
*Grişimci: Kar amacıyla riski üzerine alan kişidir.
*Girişimcilik: Kişinin kendi işini kurması durumudur.
*Grişimci bir insanda bulunan özelliklerden bahetmemiz gerekirse de yetenekli, cesaretli ve bilgili olmalıdır.
İnternetin öneminden ve girişimcilikten bahsettikten sonra bu ikisi arasındaki bağlantıdan bahsetmek gerekiyor.İlk paragrafta biraz bahsettik fakat biraz daha açarsak; İnsanlar tarafından beğenilecek bir fikri olan kişi yani girişimci bu fikrini internet dünyasında hayata geçirdiği takdirde girişimde bulunmuş olur. Bu fikir internet dünyasındaki diğer insanlara ne kadar çok yarar sağlarsa kendine de geri dönüşü o kadar yararlı ve karlı olur.
Gün geçtikçe internet dünyası gelişmeye devam edecektir ve girişimci sayısı da her geçen gün artmaya devam edecektir. Bu iki unsur sürekli bir birini ileriye götürmeye de devam edecektir.

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*