İnstagramdan Para Kazanılırmı ?

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır ?

Fotoğraf çekmeyi seven çektiğiniz fotoğrafların pek çok kişi tarafından beğenileceğini düşünen biriyseniz, bu sayede para da kazanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi son zamanlarda oldukça popüler olan Instagram sitesi bir sosyla medya sitesidir ve kişilerin çektikleri fotoğrafları birbirleriyle paylaştıkları bir yerdir. Çoğu insan çektiği fotoğrafları burada yayınlayarak binlerce takipçi sayısına ulaşabiliyor. İlginç ve güzel resimler sayısında arttırılabilen bu takipçiler sayesinde para kazanabilirsiniz.

ista

İnstagramdan Para Kazanmak

İlk yapmanız gereken, takipçi sayınızı çoğaltmak. Bu noktada devreye çektiğiniz fotoğrafların güzelliği girmektedir. Instagram sayesinde şu an dünya üzerinde pek çok insan para kazanmakta. Yüksek takipçi sayısına ulaşan profillere çeşitli reklam ajansları ve firmalar reklam teklifleri sunmaktadır ve her yayınladığınız reklam sayesinde de para kazanabilmektesiniz. Peki reklam başına alacağınız ücret neye göre değişecek? Reklam başına alacağınız ücreti belirleyen birkaç faktör vardır fakat bunların içerisinde en önemlisi hiç kuşkusuz Instagram profilinizin takipçi sayısıdır. Ne kadar fazla kişi sizi takip ediyorsa o kadar yüksek ücret alırsınız. Çünkü profilinizde yayınlayacağınız reklamlar sizin takipçi sayılarınıza gösterilmektedir ve reklam firması için önemli olan da reklamının ne kadar çok kişiye gösterildiğidir.

Örneğin sadece Instagram üzerinden para kazanan ve 650 bin takipçisi bulunan bir Türk, fotoğraf karelerinden 2 bin liraya kadar para kazandığını açıklamıştı. Yayınladığı fotoğrafların yaklaşık 500 bin kişiye gösterildiğini söyleyen Sezgin Yılmaz, bu yüzden reklam firmalarının sürekli kapısını çaldığını belirtiyor. Instagram’a daha fazla vakit ayırmak için işinden ayrıldığını belirten Yılmaz, iyi bir fotoğraf karesini yakalamanın da oldukça zor olduğunu belirtiyor. Bazen 1-2 saat tek bir fotoğrafı çekmek için beklediğiniz belirten Yılmaz, bu yüzden sürekli seyahat etmesi gerektiğinin de altını çiziyor. Instagram kullanan Türklerin en sevdiği fotoğraf tarzının tarihi fotoğraflar olduğunu söyleyen Yılmaz, kız kulesi ve tarihi yarımada fotoğraflarının yaklaşık 30 bin beğeni aldığını belirtiyor.

 

 

 

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*