İdrardan enerji üretimi sağlandı

’daki Batı İngiltere Üniversitesi ekibi, dünyada ilk olduğunu söyledikleri buluşu açıkladılar. Batı Üniversitesi’ndeki ekip, idrarı için yakıt olarak kullanarak fazla olmasa da enerji üretti. Fakat bu enerjinin yeterli seviyeye çıkabilmesi için daha fazla araştırma yapılması gerektiği belirtiliyor. Batı İngiltere Üniversitesi’nden Ioannis Ieropoulos isimli doktor, bu araştırmanın kendilerini heyecanlandırdığını ifade etti.

Mikrobik Yakıt Hücreleri’ndeki bakteriler, topraktaki, insan bağırsağındaki ve kanalizasyondaki atık sularda barınan bakterilerle aynı türden. Bu bakteriler, oksijensiz nefes aldıkları sırada elektronlar ortaya çıkıyor ve bu elektronlar elektroliz edildikten sonra elektrik enerjisi üretiliyor.

Mikrobik Yakıt Hücreleri’ndeki bakteriler, besin olarak idrarı kullanıyorlar. Bunun yanında nefes alışverişi için ve elektron üretimi için idrarı yakıt olarak kullanıyorlar. Batı İngiltere Üniversitesi’nden Doktor Ioannis Ieropoulos, idrar akışını ve Mikrobik Yakıt Hücre sayısını düzene koyduktan sonra eve ya da küçük bir köye yetebilecek düzeyde enerji üretilebileceğini ifade etti.

Yorumlar

  1. çok ilginç neler buluyorlar yaaaaaaaaaaa

  2. dünyada hergün yeni şeyler bulunuyor 🙂

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*