Haftasonu Yapılabilecek İşler

Haftasonu Yapılabilecek İşler 2014

Ülkemizde eğer çok yüksek kazançlı işlerde çalışmıyorsanız, aldığınız ücretler ay sonunu getirmeye genellikle yetmez. Bu yüzden insanlar ek iş yapmaya niyetlenirler. Hafta içinde mesai olduğu için çoğu insan ek işi hafta sonları boş vakitlerinde yapmak ister. Hafta sonunda geçirilen boş vakitlerin paraya dönüşmesi için iş arayan insanlara yönelik bilgilendirme yapacağız bu yazımızda. Hafta sonu iş arayan kişiler genelde öğrenciler olmaktadır. Özellikle yaşadığı il dışında okuyan öğrenciler, okul harçlığını çıkarmak için derslerin olmadığı günlerde yani hafta sonlarında ek iş yapmak isterler.

Ek iş bulabilmek için bulunduğunuz yerlerdeki işyerlerinin camlarında asılı olan ilanlara bakabilirsiniz. Muhakkak birkaç tanesinde hafta sonları için dağıtım elemanı arandığına yönelik ilan bulursunuz. Bunun yanında hafta sonu için çalışacak eleman arayan işyeri sahipleri ağaçlara ve elektrik direklerine de bu ilanlardan astırırlar.

Hafta Sonu Ek İş

Hafta sonu yapılabilecek  ek iş de organizasyon şirketlerinin düzenlediği toplantılarda ve organizasyonlarda garsonluk yapmaktır. Örneğin bir düğün, nişan ve davetlerde birkaç saatliğine garsonluk yapabilir ve para kazanabilirsiniz. En rahat iş bulunabilecek yerler olan organizasyon şirketlerinde mutlaka herkes için bir iş bulunmaktadır. Etrafımızda birçok öğrenci arkadaş bu şirketler sayesinde her hafta sonu işlere gitmektedir ve aylık 350-450 TL arası para kazanabilmektedirler. Bu işler öyle sanıldığı gibi çok da yorucu değildir. Örneğin bir düğün için garsonluk yapıyorsanız maksimum 5-6 saat çalışırsınız ve gün sonunda paranızı alıp gidersiniz.

untitled

 

Bunun yanında bulunduğunuz yerdeki büyük alışveriş merkezleri, fast foof dükkanları da hafta sonları oldukça yoğun oldukları için part time eleman arayışı içerisindedirler. Örneğin Migros, sadece hafta sonları çalıştırmak amacıyla eleman almaktadır. Buralarda, raf görevlisi ya da kasiyer olarak çalışabilirsiniz. Bu işleri bulmak için mümkün olduğunca bulunduğunuz yerdeki restoran ve alışveriş merkezlerinin hepsini tek tek ziyaret edin ve gerekiyorsa CV bırakın.

Yorumlar

  1. demhat tutmaz says:

    Ben hafta sonları çalışmıyorum işe ihtiacım var çalışmak istiotym 05384680932

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*