HACIOĞLU KEBAP/LAHMACUN

HACIOĞLU

lokantaları 1965 yılında kuruldu. Hacıoğlu ailesi firmanın % 100 Türk sermayeli bir gıda devi olmasını sağladı. Hacıoğlu kebap ve lahmacunda sektörün önde gelenlerinden biri oldu. Her yıl büyümeye devam etti. Yatırımlarını hızlandırdığı bu dönemde Hacıoğlu, sistemi ile büyümeye yöneldi ve kısa sürede Hacıoğlu markası, Türkiye’nin birçok bölgesinde açılan mağazalarla bir lezzet zincirine dönüştü. 100% Türk sermayeli bir fast food zinciri olan Hacıoğlu, sürekli büyüyen bir gıda devidir. 1993 yılından itibaren hızlı ve sağlam bir büyüme trendi içine girmiştir.

Hacıoğlu 1993 yılında franchise vermeye başlamış ve halen franchise vermeye devam etmektedir. Günümüzde ülkemizin birçok ilinde onlarca restoranı ile modern ve rahat mekânlarda, kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla müşterilerine sunan hızlı servis restoranları zinciridir. Hacıoğlu restoranlarının % 45’i franchising sistemiyle işletilmektedir. Bu oran Hacıoğlu franchising sistemi başarısının bir göstergesidir.

Hacıoğlu işletmeci adayları, çalışkanlık, dürüstlük, şahsiyet, hizmet anlayışı ve güven gibi faktörlere dayanılarak seçilmektedir.

Hacıoğlu, restoran işletmecilerinin başarısı ve karlılığın yükseltilmesi için; ürün geliştirme, operasyon, lojistik, eğitim, reklam, kontrol ve denetim, istatistik ve analiz gibi pek çok konularda alanlarında uzman personeliyle destek verir.

İlk restoranı başarı ile işleten işletmeciye genişleyen pazarda aynı başarıyı bir başka restoranda da tekrarlayabilme olanağı tanınır.

Restoran kurma maliyetinin yaklaşık 220 bin dolar olduğu ifade ediliyor. Ortalama mağaza büyüklükleri ise 150 ile 200 metrekare arasında değişiyor. Bu rakamın 162 bin dolarlık kısmını sadece dekorasyon oluşturuyor. Bir restoranda günde ortalama 2 bin adet lahmacun üretip sattıklarına dikkat çeken Yılmaz Esen, bir günde tüm restoranlarda toplam 150 bin adet lahmacun satışı yaptıklarını belirtiyor. Esen, önümüzdeki yıl ise restoran sayısının artışı ile paralel olarak günde ortalama 200 bin adet lahmacun satmayı planladıklarını bildiriyor.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*