Göz Hastanesi Açmak

Açmak

Son yıllarda hızla artan diğer bir sektör de göz hastaneleri oldu. Son bir yılda açılan göz hastanesi sayısı 50 adeti geçti.
Göz hastanelerinin hedef kitlesi şehir merkezinden uzak alanlar olarak belirleniyor. Bu ince ayrıntı göz önünde bulundurularak Anadolu’da göz hastanesi yatırımı yapmak mantıklı bir girişim adımı olarak ele alınabilir.
Sadece göz alanında faaliyet veren bu sağlık merkezlerinin girişim maliyeti biraz bütçeleri zorlasa da devlet ve diğer yatırımcılar tarafından desteklenen bir alandır.
Göz hastanesi kurulumu bitirildikten sonra faaliyet start verilmesi ile birlikte yatırımcılar kar aşamasına geçmektedir.
Sağlık bakanlığının da temel birkaç faktör yerinde ise girişimcilere büyük desteği olmaktadır.
Hastaneler ve diğer sağlık kuruluşları yerine kişilerin tedavi için göz hastanelerini tercih etmesindeki en büyük etmen ise bu kuruluşların 24 saat aktif ve faaliyet vermeye yönelik bir konsepte sahip olmalarıdır.

goz
Sürekli aktif olan kuruluşlarda haliyle vardiya sistemi ile çalışma uygulaması yapıldığından göz hastaneleri bulundukları bölgeye ayrıca yeni bir iş kapısı olarak da hizmet vermektedir.
Göz hastanesi açmak için ilk olarak belirlenen bütçe ise Sekiz Milyon’dur.
yatırımcı göz merkezi açarsa 12 saat hizmet vermek durumundadır. Göz hastanesi açar ise 24 saat hizmette olmak zorundadır.
Göz hastanesi kurulduğunda tüm kadro sağlık bakanlığı tarafından atanmaktadır.
Medikal cihazlar tam teşekküllü olmalı ve sürekli bakım onarım işlemleri sağlık bakanlığı tarafından onaylanmalıdır. Yatırımcılar rutin olarak sağlık bakanlığı tarafından denetlenmektedirler.
Yatırımın büyük bir payı zaten tıbbi cihazlarda harcanmaktadır.
minimum standartlarda açılmış bir göz hastanesinde en az 60 kişilik bir personel kadrosu bulunmak zorundadır. Bunun dışında en az 20 kişilik göz alnında uzman kadro bulunmalı ve bu uzman kadronun en az 7 tanesinin uzman göz doktoru olması gerekmektedir.

Oldukça geniş çaplı araştırma ve uzmanlık gerektiren bu yatırım alanı yatırımcıları ilk adımlarda zorlasa da alınan risk kısa sürede yatırımcılara iş alanında ilerlemeleri sağlayabilecek bir iş dalı olarak geri dönüş yapacaktır.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*