Google Türk ortak arayışında

’un Yönetici Ortağı Coursey Türkiye’de. Coursey’in Türkiye’ye geliş nedeni ise En İyi Girişimleri ’nda yer alan şirketleri araştırmak. 1 milyar dolarlık fonu yönetiyor. Türkiyeyle ilgili açıklamalarında kısa süre içerisinde Türkiye’de bir çok projeyle karşılaştığını ve bu projelerin kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti. Henüz herhangi bir şirketin projesini dinlemediğinin altını çizen halihazırda herhangi bir proje üzerinde çalışmadıklarını fakat kısa süre içerisinde Türkiye’ye yatırım yapacaklarını belirtti.

Türkiye’ye yatırım yapmak istemelerinin en büyük etkenlerinden birisi de tabii ki Türkiye pazarını riskli görmemeleri. Ayrıca Court Coursey türk şirketine yatırım yapacaklarını fakat sürekli yakından takip etmeleri mümkün olmayacağı için de yerli bir yatırımcının da projeye yatırım yapmış olmasının daha iyi olacağını belirtti.

Tomorrow Ventures çalışmalara yeni başlayan şirketlere en az 100 bin dolar en fazla 10 milyon dolar maddi destek sağlıyor. Dolayısıyla aynı durum Türkiye’de de geçerli olacak. Coursey ayrıca dünyayı geçtiğimiz yıllarda resmen sarsan küresel krizin etkilerinin yeni açılacak şirketler yardımıyla azalacağı görüşünde.

Lütfen Yorumunuzu Ekleyin

*